Szkolne Koło Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy

Działania w roku szkolnym 2023/2024

Miejski Konkurs "Młody Przyjaciel Bydgoszczy"- zdobywamy brązową odznakę Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy

Głównym celem naszych spotkań na kole w ramach współpracy z Towarzystwem Miłośników Bydgoszczy" były przygotowania do Miejskiego Konkursu "Młody Przyjaciel Bydgoszczy" i zdobycie pietrwszej, brązowej odznaki.

20 marca 2024r. do konkursu o brązową odznakę Młodego Przyjaciela Bydgoszczy stanęło 5 reprezentantów naszej szkoły- Amelia, Szymon, Kuba, Kasper i Paweł- wszyscy z klasy 6c.

Konkurs składał się z 2 części. Pierwsza polegała na rozwiazywaniu testu do prezentowanych fotografii przedstawoiających zabytki, budowle, pomniki znajdujące się w Bydgoszczy. Druga część to test z wiedzy o Bydgoszczy.

Brązową odznakę zdobyli:

Amelia- uzyskując 74%

Szymon- 74%

Paweł- 70%

Kasper- 66%

Kubie zabrakło 2-3 pkt do wymaganych 65%- uzyskał 60%

12 czerwca 2024r. odbędzie się uroczysta gala i wręczanie odznak.
Nasza młodzież szkolna otrzyma dwie odznaki- wcześciej wywalczoną w październikowej grze miejskiej odznakę "Poznajemy Bydgoszcz" i zdobytą w konkursie brązową odznakę.

Wszystkim serdecznie gratuluję!

Za rok walczymy o srebrną odznakę!

Koło prowadzi pani Arleta Rojowska, nauczyciel bibliotekarz.

A poniżej fotorelacja z konkursu:

Wycieczka śladami Kazimierza Wielkiego

15 marca 2024r. klasa 6c, z p. Krystyną Kuligowską i p. Arletą Rojowską, wybrała się na spacer sladami Kazimierza Wielkiego. A dokładnie mówiąc, odwiedziliśmy pomnik i mural tego władcy.

Wycieczka była przygotowaniem do Miejskiego Konkursu Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy "Odznaka Kazimierza Wielkiego". A także pierwszym wyjściem w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Bydgoszcz wczoraj, dziś i jutro- miasto oczami dziecka"

Koło pomnika Kazimierza Wielkiego młodzież wypełniała przygotowane karty pracy. A wcześciej odbył się mini wykład o Kazimierzu Wielkim, opowiadany w bardzo ciekawy sposób przez panią Krystynę Kuligowską. A pani Arleta Rojowska przytoczyła uczniom historię i informację o pomniku władcy.

Natomiast koło muralu Kazimierza Wielkiego pani Arleta opowiedziała o powstaniu malowidła, a pani Krystyna uzupełniła informację o legendę o pięknej Bydgoszczy.

Zapraszam do albumu fotograficznego, do obejrzenia zdjęć z wyjścia.

Szkolne Koło Towarzysta Miłośników Miasta Bydgoszczy działa prężnie. Spotykamy się do tydzień. Na zajęcia uczęszcza regularnie 4 uczniów i 2 uczennice z klasy 6c.

Podczas zajęć przygotowujemy się do zdobycia Brązowej Odznaki Przyjaciela Bydgoszczy. Ponadto realizujemy projekt e-twinning "Legendy"

A ostatnio doszła nam praca zwiazana z przygotowanie do Gry Miejskiej pn. "Odznaka Znawcy Kazimierza Wielkiego" z okazji urodzin Bydgoszczy. Organizowatorem Gry jest oczywiście Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Dla rozrywki gramy w gry, związane oczywiście z naszym miastem :-)

Spotkanie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy

Przez cały czas aktywnie współpracujemy z Towarzystwem i uczestniczymy w spotkaniach.

23 stycznia 2024r., pani Arleta Rojowska i pani Krystyna Kuligowska zostały zaproszone na noworoczne spotkanie.

To były miłe chwile z muzyką w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Spotkanie także uświetnił zespół muzyczny z Szkoły Podstawowej nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Krótka fotorelacja poniżej:

Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy- Jerzy Derenda

Występ zespołu z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Występ zespołu ze SP 57 w Bydgoszczy

I nasz dopatrzyli się fotoreporteży prasowi :-)

Wrzesień 2023r.- Szkolne Koło Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy zaczyna działać!

Po długich staraniach, licznych kontaktach z Zarządem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, udaje się powołać do funkcjonowania Szkolne Koło Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

11 październik 2023r.- pierwsze działanie- udział w grze miejskiej, której celem jest zdobycie odznaki "Poznajemy Bydgoszcz".

Ta odznaka otwiera nam drzwi do dalszej działalności i zdobywania kolejnych odznak- brązowej, srebrnej i złotej.

W spacerze po Bydgoszczy wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły.

Wszystko zaczęło się od spotkania w Pałacu Młodzieży z organizatorkami gry miejskiej. Na spotkaniu obecna była pani dr Ewa Puls, która jest pomysłodawczynią odznak i takie działania są prowadzone od 1978 roku.

Po otrzymaniu kart pracy, poszliśmy w teren wykonywać zadania.

Dwugodzinny spacer zakończył się quizem i młodzież została poinformowana, że otrzymują pierwszą odznakę "Poznajemy Bydgoszcz".

Odznaka zostanie wręczona przez prezesa TMMB, pana Jerzego Derendę, na uroczystej gali, która odbędzie się 12 czerwca 2024r.

Fotorelacja ze spaceru zamieszczona jest w Albumie Fotograficznym.