Reforma oświaty

Zmiany w reformie oświaty

Spotkanie w sprawie reformy oświaty

17 stycznia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie Pani wiceprezydent Iwony Waszkiewicz z nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi,  przedstawicielami Rady Rodziców. Omówiono na nim zagadnienia związane z wdrażaniem reformy oświaty.

Pani wiceprezydent poinformowała o nowych rejonach, czyli o nowym podziale ulic przynależnych do danej szkoły podstawowej (konkretne dane zostaną przedstawione w późniejszym terminie). Dowiedzieliśmy się także, że z Gimnazjum nr 5zostanie utworzona szkoła podstawowa (będą się w niej uczyć pierwszoklasiści oraz uczniowie II i III klasy gimnazjum, które ulegnie wygaszeniu).

Konsekwencją tych wszystkich zmian będą roszady nauczycieli, ale Pani Waszkiewicz zapewniła, że priorytetem  jest dobro dziecka.