"Pierwsza pomoc to życia moc" Szkolny Klub Wiewiórki PCK - rok szkolny 2023/2024 Archiwum

"Pierwsza pomoc to życia moc"

"Pierwsza pomoc to życia moc" to tytuł programu innowacji pedagogicznej realizowanej w klasach pierwszych w ramach działalności Szkolnego Klubu Wiewiórka PCK.

Zaczynamy kolejny rok szkolny 2022/2023. A to znaczy, że zaczynamy trzeci rok naszej przygody z Szkolnym Klubem Wiewiórka PCK.

Tegoroczny skład nauczycieli- pasjonatow to:

Arleta Rojowska, nauczyciel bibliotekarz

Agnieszka Gesing, nauczyciel bibliotekarz

Magdalena Gatza, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Violetta Gapińska,  katechetka

W tym roku szkolnym zaczęliśmy spotkania w ramach innowacji "Pierwsza pomoc to życia moc" we wrześniu.

Nasze działania skupiają się na programie innowacji oraz programach edukacyjnych Polskiego Czerwonego Krzyża. A są to:

1. Program edukacyjny "Dziel się uśmiechem"- celem jest wyrobienie u dzieci nawyków prawidłowej higieny jamy ustnej.

2. Program "Ratowniczek"- uczymy się reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

3. Program "SUPER WIEWIÓRKA przyjacióła Kuby i Oli"- celem jest wypracowanie nawyków dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. Ale także kształtowanie postaw tolerancji
i pomocy potrzebującym.

A co robimy?