Informacje i strony do pracy Edupolis.pl - pierwsze kroki Regulamin - edupolis.pl Dla rodziców e- lekcja Świetlica e- Pedagog szkolny e- Psycholog Próbny egzamin klas 8

ZDALNE NAUCZANIE

Próbny egzamin klas 8

Szanowni Państwo.

Informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowały materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty.

Materiały obejmują arkusze w wersji standardowej i dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na zrozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

- 30 marca br. (poniedziałek), ok. 9.00- język polski;

- 31 marca br. (wtorek), ok.9.00- matematyka;

- 1 kwietnia br. (środa), ok.9.00- język angielski.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie.

Próbny egzamin ósmoklasisty odbywa się wyłącznie w celu informacyjnym oraz diagnostycznym.

Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8.04.2020r.  na stronie internetowej CKE.

Uczniowie będą mieli możliwość konsultacji w sprawie rozwiązanych zadań z nauczycielami języka polskiego, matematyki, języka angielskiego po 8 kwietnia br.

Udział uczniów w próbnym egzaminie ósmoklasisty jest dobrowolny.

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisjach egzaminacyjnych.