13 października 2022 r. uczniowie z klasy 2b pojechali do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Celem wycieczki było zapoznanie się z biblioteką, udział w zajęciach edukacyjnych z teatrzykiem kamishibai oraz udział w lekcji organizowanej przez Muzeum Oświaty „Szkoła naszych dziadków i pradziadków”.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności, wytrwałości oraz radości, satysfakcji z wykonywanej pracy, uśmiechu uczniów każdego dnia a także spełnienia osobistych planów.
Życzą dzieci ze świetlicy szkonej.
W środę 12 października panie Agnieszka Gesing i Aleksandra Zadrużyńska zorganizowały dla nauczycieli szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zapraszamy do galerii.
Uczniowie z klasy 1d wzięli udział w Warsztatach ilustratorskich z Maciejem Szymanowiczem, autorem ilustracji do gier planszowych. Spotkanie odbyło się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece przy ul. Brzęczkowskiego 2.
I miejsce – Marta Karpińska, Adam Karpiński kl. 4b
II miejsce – Szymon Śpica kl. 4d
III miejsce – Lena Goździk kl. 4c
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
Anna Konwińska
Aleksandra Michniewska
7 października 2022 r. uczniowie z klas 8f i 8e z opiekunkami odwiedzili bydgoskie Schronisko dla Zwierząt. Celem wycieczki było uwrażliwianie młodzieży na los bezdomnych zwierząt i gotowość niesienia im pomocy. Podczas pobytu w schronisku przekazaliśmy dary w postaci żywności, koców , kołder oraz pluszaków.
W schronisku powitała nas pani Maria Sobocińska, która zaprosiła naszą grupę na zajęcia edukacyjne. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała o licznych działaniach podejmowanych przez pracowników placówki na rzecz przebywających tu zwierząt, o jej funkcjonowaniu , historii przebywających zwierząt , możliwości i warunkach adopcji . Obejrzeliśmy dobrze funkcjonujące schronisko, wybiegi i pomieszczenia , w których przebywają zwierzęta, a także miejsca przeznaczone do leczenia i ich pielęgnacji.
Bydgoskie Schronisko rocznie przekazuje do adopcji 1600 zwierząt, psów i kotów. Placówka sprawnie działa i rozwija się dzięki ofiarności pracowników, sponsorów i przyjaciół, pozyskuje również fundusze z Unii Europejskiej. Duże wrażenie wywarł na nas nowy budynek, zaopatrzony w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz ważne pomieszczenia.
W czwartki prowadzona jest akcja rozdawania karmy i drewnianych budek opiekunom wolno żyjących kotów.
Nasz pobyt zakończyliśmy w plenerze, miłym spacerem z pieskami: Dory i Reksiem.
Wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy zwierzętom serdecznie dziękujemy
Małgorzata Małaczyńska i Marzena Nalazek
Dzieci z klasy 2d przygotowywały pyszną i zdrową sałatkę warzywną w naszej nowej pracowni kulinarnej.
Zbieramy żołędzie dla zwierząt z Myślęcinka w terminie 6.10- 11.10.
Zapraszamy do udziału w akcji!
W ramach Grantu Ekologicznego ,, O tych co skaczą i fruwają, czyli o zwierzętach w wielkim mieście” odbyły się, między innymi, różne konkursy.
Oto wyniki:
- W zbiórce pokarmów na zimę dla ptaków zwyciężyła klasa 3b.
II miejsce zajęła klasa 1d, a miejsce III - klasa 3c.
Serdecznie gratulujemy!
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za hojność i troskę o naszych skrzydlatych przyjaciół.
- W konkursie na Kodeks właściwych zachowań wobec dzikich zwierząt
LAUREATAMI zostały GRUPA ,,0” i klasa 3b.
- Konkurs plastyczny ,, Zwierzęta a pory roku”:
I miejsce: Martyna Przybyszewska kl.1a
II miejsce: Hubert Beszczyński kl.2c, Antonina Lewandowska kl.1a, Natasza Szymczak kl.3b,
Nikodem Szczepkowski kl.1d
III miejsce: Oliwier Beszczyński kl. 2c, Michał Lustig kl.1b, Blanka Parzych kl.2c, Sara Porada kl.1d
Antosia Supińska kl. 2a
Wyróżnienia: Nela Jarosz kl. 1a, Zosia Musiał kl.1b, Staś Musiał kl.1b, Ula Siuda kl. 1b,
Nina Szymczak kl. 1a, Olimpia Wilk kl. 1b
Prace zostały umieszczone na tablicy „Galerii przy wejściu”
Gratulujemy!
Małgorzata Małaczyńska i Marzena Nalazek
Różańce można robić z różnych materiałów. Przynosimy do szkoły do 20 października. Proszę aby były podpisane (imię, nazwisko i klasa). Najciekawsze i nagrodzone będą wywieszone na gazetce na holu I piętra. Organizatorzy: V. Gapińska, L. Szopińska, A. Karwecka.
W tym roku szkolnym uczennice z kl.8f wzięły udział w VI Małej Konferencji Ochrony Środowiska pod hasłem "Wodę chronimy- suszy nie lubimy".
Podczas kongresu odbyły się również dwa konkursy dotyczące suszy.W konkursie plastycznym dla szkół podstawowych "Powstrzymajmy suszę"!
I miejsce zajęła Aleksandra Cerajewska,
II miejsce Wiktoria Pędzińsk
a oraz wyróżnienie Kinga Obrębska.
W miejskim konkursie wiedzy o ochronie środowiska "Wodę chronimy- suszy nie lubimy"
I miejsce zajęła Antonina Grecka.
Uczestniczki konkursów były wspierane przez koleżanki z klasy. Gratulację i serdeczne podziękowania za udział. Nauczyciel biologii - Karolina Idzikowska
Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Aby uczcić ten dzień w naszej szkole, klasy 4-8 przygotowały kilka aktywności.
W tym roku po raz pierwszy zostały zorganizowane dwa konkursy, w których brali udział wszyscy uczniowie z klas 4-8. W ramach obchodów klasy 4-6 miały za zadanie przygotować plakat na temat wylosowanego wcześniej przez siebie kraju. Uczniowie klas 7-8 przygotowali natomiast stanowiska tematyczne. Każda klasa miała stoisko na temat innego kraju. Na stołach uczniów gościły liczne smakołyki, prezentacje multimedialne, stroje a w tle można było również posłuchać muzyki narodowej. Wszystkie atrakcje można było podziwiać podczas zwiedzania na holu II piętra, na które zaproszeni zostali wszyscy uczniowie klas 4-8. Podczas zwiedzania oddawali oni głosy na najpiękniejszy plakat oraz najbardziej interesujące stanowisko.
Dla zwycięzców Rada Rodziców ufundowała nagrody w postaci cukierków oraz biletów na dowolny seans filmowy dla całej klasy. W środę 28.09. podczas apelu porządkowego zostały ogłoszone wyniki konkursów a zwycięskie klasy odebrały nagrody. Najpiękniejszy plakat wykonali uczniowie klasy 4b, którzy zaprezentowali Stany Zjednoczone a zwycięskie stanowisko należało do Francji, czyli uczniów klasy VIIIb.
Pomysłodawcami świętowania w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków były panie anglistki. Inicjatywa bez wątpienia spodobała się uczniom. Dlatego panie już zastanawiają się nad kolejnym, zorganizowanym z większym rozmachem, Europejskim Dniem Języków w przyszłym roku.
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!
Na obiady wpłacamy w dniach 29.09.2022 - 05.10.2022 - ostateczny termin na konto nr
57 1240 6452 1111 0010 4801 0633
kwotę 104,50zł (19 dni x 5,50 zł)
(proszę w tytule przelewu wpisać imię, nazwisko i klasę dziecka ! )
Dnia 30.09. obiady będą wydawane do godz. 13:00.
19 września klasa 4c uczestniczyła w warsztatach ornitologicznych „Ptaki w mieście” w Ogrodzie Zoologicznym w Bydgoszczy.
Uczniowie wysłuchali wielu ciekawych informacji o życiu ptaków bytujących na terenie miast. Poznali na przykład różne siedliska, jakie oferuje im miasto: zabudowania, blokowiska, tereny zieleni miejskiej…
Uczestnicy warsztatów z dużym zaciekawieniem obejrzeli ptasie gniazda, jaja o różnej wielkości i kolorze oraz pióra.
Co zagraża ptakom w mieście - to kolejne zagadnienie , które omawiali uczniowie, na przykład niewłaściwe dożywianie przez ludzi , niszczenie gniazd, zaśmiecanie środowiska przyrodniczego , przeźroczyste powierzchnie, nieprawidłowo prowadzone prace remontowe budynków.
Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała – padał deszcz- to wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni . Być może wycieczka ornitologiczna będzie dla wielu uczniów wstępem do poznawania fascynującego świata ptaków.
Jednocześnie przypominamy o trwających konkursach ”Budka dla dutka” oraz zbiórce pokarmu dla ptaków na zimę.
Małgorzata Małaczyńska i Marzena Nalazek
Na początku września ciszę szkolnych korytarzy przerywa dzwonek. Ostro odzywa się po dwóch miesiącach wakacyjnego milczenia. Dla jednych to miły dźwięk, innych może trochę wystraszyć. Zapowiada przecież koniec beztroski i powrót do obowiązków szkolnych. Na pierwszym po urlopie koncercie, odezwały się dzwonki chromatyczne i zabrzmiały dzwony rurowe, by rozpocząć sezon artystyczny 2022/2023. Zagrały solo, ale też ubogaciły niejeden utwór. Te instrumenty muzyczne zaprezentowały liczną rodzinę perkusyjną, a prowadząca audycję zaprosiła znakomitych artystów. Wrzesień zapowiada jesień? Mamy pomysły na spędzanie jesiennych wieczorów i na dźwięki umilające czas nauki. U nas wrzesień pokrzykuje: koncert się szykuje!
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
Zapraszamy do akcji!
Dla każdego ucznia, który podzieli się z nami swoim księgozbiorem- prezent w postaci pochwały i punktów dodatnich.
We wtorek 20 września zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla chętnych uczniów klas VII-VIII, którzy chcą działać w Szkolnym Klubie Wolontariatu.
Spotkanie odbędzie się w sali 206, o godz. 12:25 (długa przerwa obiadowa).