W czwartek 23.11 uczniowie klasy 1b gościli p. Annę Sala z BYDGOSKIEJ STREFY GIER BEZ PRĄDU.
Przez dwie lekcje dzieci grały w nowoczesne gry planszowe. Zabawa była super! Bardzo dziękujemy p. Ani i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.
Alina Karczyńska
Zapraszamy 26 listopada o godzinie 10.30 do SP 66.
Uczniowie Samorządu Uczniowskiego tym razem spędzili czas ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, więc zaprosili ich do stworzenia wielkiej kolorowanki. Na trzech przerwach, każdy po swoich lekcjach, spotykali się na holu pierwszego piętra i tworzyli wspólne dzieło, a przy okazji się integrowali - młodsi wiedzą, że na starszych mogą liczyć!
Wielką kolorowankę można podziwiać na holu.
P.S. Pomysł bardzo się spodobał, więc może by tak obchodzić „Dzień Kredki” częściej niż raz do roku?
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie klas młodszych przygotowali plakaty promujące bycie miłym, koleżeńskim - po prostu życzliwym. Uczniowie mogli zabrać ze sobą miłe słowo i obdarować nim kolegę lub koleżankę. Na zajęciach lekcyjnych rozmawialiśmy o życzliwości wobec siebie i innych, wykonaliśmy kwiaty życzliwości oraz ordery " Życzliwej osoby". Obejrzeliśmy też bajkę o byciu życzliwym dla innych. To był na prawdę miły dzień!
Zapraszamy do fotorelacji.
Ogranizatorka: Elżbieta Madajewska
21 listopada odwiedziły nas dzieci z Przedszkola ,,Pod Sosnami” i Przedszkole ,,Zaczarowany Zakątek”.
Do naszej sportowej zabawy dołączyły również grupy przedszkolne z naszej szkoły. Dzieci brały udział w wyścigach rzędów, gdzie królowała świetna zabawa z odrobiną rywalizacji.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zawodach.
Następnie dzieci zwiedzały szkołę i brały udział w zajęciach z klasą 1e.
Organizatorki: Agnieszka Rączka, Magdalena Kowalczyk, Daria Żmijewska
Jakiś czas temu zasypywaliśmy wszystkich informacjami o udziale naszej szkoły w europejskim projekcie PO WER.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt autorstwa naszych nauczycielek - pani Kamili Glamowskiej i pani Natalii Miedziejko - pod nazwą „Zrozumienie dziecka autystycznego kluczem do sukcesu dydaktycznego” został nominowany do konkursu EDUinspiracje 2023 organizowanego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności pod hasłem „Pasja działania!”. Wyróżnienie jest dla nas tym bardziej cenne, ponieważ do konkursu nie można zgłosić się samodzielnie. To właśnie Narodowa Agencja nominuje najlepsze projekty europejskie z całej Polski. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.
Dziękujemy nauczycielom, którzy byli zaangażowani w projekt oraz wszystkim - i uczniom, i nauczycielom - również z zaprzyjaźnionych szkół za ogromne zainteresowanie naszymi działaniami.
Nasz projekt został nominowany w kategorii „Działania społeczne”. O tym, czy zdobędziemy statuetkę i zaszczytny tytuł EDUinspiracji, dowiemy się już 30 listopada na oficjalnej gali, która odbędzie się w Warszawie. Trzymajcie wszyscy kciuki!
Szczegóły w poniższym linku:
https://eduinspiracje.org.pl/aktualnosci/eduinspiracje-2023-poznaj-nominowanych
W czwartek, 23 listopada 2023r., wolontariusze będą zbierali do puszek pieniądze na dogotorepię dla chorych dzieci.
Gdyby każdy dał tylko złotówkę, to mamy szansę wesprzeć Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom całką pokażną kwotą.
Otwórz swoje serce i wrzuć do puszki pieniążka :-)
Co to jest dogoterapia?
Dogoterapia (kynoterapia) to jedna z najpopularniejszych form terapii z udziałem zwierząt. Polega ona na włączeniu odpowiednio dobranego, przeszkolonego psa w proces rehabilitacji lub leczenia dzieci cierpiących z powodu różnorodnych problemów. Czworonóg w tym przypadku odgrywa rolę niezastąpionego pomocnika, który wspomaga ludzkiego terapeutę w pracy i jednocześnie ułatwia osiąganie zamierzonych efektów terapii. Dogoterapia bazuje na więzi, jaka tworzy się między pacjentem, a psem.
17 listopada klasa 2b odwiedziła Filię Biblioteki Miejskiej w Fordonie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem szukali książek dla siebie. Następnie wzięli udział w warsztatach czytelniczo - plastycznych o czarnym kocie. Wysłuchali bajki o czarnym, pechowym kocie i wykonali własnego kota z papieru. Zajęcia były bardzo ciekawe, a prace uczniów fantastyczne.
Dziękujemy!
Opiekunowie:
Agnieszka Gesing, Elżbieta Madajewska
Serdecznie zapraszamy rodziców na zajęcia w ramach Programu Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Kryzysie:
21.11.2023 r., godz. 16.30 - 18.30 - "Czy moje dziecko ma depresję? Jak rozpoznać i wspierać nastolatki z obniżonym nastrojem", osoby prowadzące: Agnieszka Napiórkowska - Solarczyk - psycholog i Iwona Pasterska -Dyndesz - pedagog.
28.11.2023 r., godz. 17.00 - 19.00 - "Orientacja, a tożsamość seksualna nastolatków - zrozumieć, by wspierać", osoba prowadząca Asteria Lutogniewska - Pangowska - psycholog.
01.12.2023 r., godz. 9.00 - 12.00 - "Jak zrozumieć nastolatka", osoby prowadzące: Sylwia Lewandowska - pedagog i Agnieszka Napiórkowska -Solarczyk - psycholog.
12.12.2023 r., godz. 16.30 - 18.30 - "Jak pomóc dziecku radzić sobie z trudnymi uczuciami?", osoba prowadząca Iwona Pasterska - Dyndesz -pedagog.
15.12.2023 r., godz. 9.00 - 12.00 - "Jak przetrwać trudny okres dojrzewania", osoby prowadzące: Sylwia Lewandowska - pedagog i Agnieszka Napiórkowska - Solarczyk - psycholog.
Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 2w Bydgoszczy, przy ul. Gawędy 5.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 52 322 80 32 lubmailowo warsztaty@poradnia.bydgoszcz.pl
W każdą środę na długiej przerwie o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na zabawy taneczne na dużą salę gimnastyczną.
W każdy wtorek natomiast na przerwie o godzinie 12.30 na dużej sali gimnastycznej odbywały się będą zabawy sportowe.
Obowiązuje obuwie zmienne i chęć dobrej zabawy.
Wszystko w ramach akcji Aktywni Razem.
Zapraszamy!
Uczniowie klas 1-3 z bydgoskich szkół z dużym zaangażowaniem i wielką pomysłowością przygotowali prace plastyczne. Wyniki konkursu już wkrótce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej podziwiać piękną, kolorową jesień.
Organizatorki:
M. Jaszczy, E. Madajewska, M. Czarnecka
Wspólnie z całą społecznością szkolną świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości! Punktualnie o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego".
Bycie Polakiem to powód do dumy! Co roku pamiętamy o tych, którzy przez 123 lata walczyli, żebyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju!
Uczniowie klas młodszych z wielkim zaangażowaniem przygotowali ludki i stworki z warzyw i owoców. Oto wyniki konkursu:
I miejsce
Jaś Żmijewski – kl. 2d
Hubert Beszczyński kl. 3c
Oliwier Beszczyński kl. 3c
II miejsce
Emilia Baran kl. 2a
Wiktoria Meller kl. 3a
III miejsce
Sara Porada kl. 2d
Filip Dropniewski kl.2a
Dawid Rutkowski kl. 3a
Wyróżnienie
Maksymilian Maciejewski, Antek Fijałkowski, Tomek Kacprzak.
Bardzo serdecznie gratulujemy!
Organizatorki:
D. Żmijewska, E. Madajewska, M. Jaszczyk
Uczniowie klas I-III brali udział w konkursie grafiki komputerowej pt. "Polskie symbole narodowe".
Oto laureaci:
I miejsce - Patryk Smarul 1c
I miejsce - Ola Zakrzewska 1e
II miejsce - Michał Lustig 2b
III miejsce - Hubert Beszczyński 3c
Gratulacje dla zwycięzców oraz pozostałych wyróżnionych prac!!!
Organizatorki: Daria Żmijewska, Beata Rychlewska, Agnieszka Przedwojska i Julita Rychcik
8 listopada 2023r. czytelnia biblioteki szkolnej zamieniła się w pracownię krawiecką. A wszystko to za sprawą wspaniałych wolontariuszy, którzy włączyli się w Ogólnopolski Projekt "Emotkowe pożeracze smutków".
Przy poczęstunku, o który zadbały wolontariuszki, młodzież szyła dobro. A jak? Tworząc przecudowne przytulanki, szyjąc je samodzielnie lub szydełkując je pod czujnym okiem naszej absolwentki, Julki Sikorskiej.
Dziękujemy pani Agnieszce Sikorskiej i Julii Sikorskiej za wsparcie i pomoc.
To był pięknie, wspólnie spędzony czas, z efektem, który uczyni wiele dobra w dniu życzliwości (21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości).
Wiele wzruszających, pięknych zdjeć zostało zamieszczonych w zakładce "Album fotograficzny".
Zachęcamy do ich obejrzenia.
8 listopada 2023r. liczna grupa naszych wspaniałych wolontariuszy wybrała się z opiekunami wolontariatu do Olimpic Bowling Center.
Celem wyprawy była integracja grupy. Młodzież w pomieszanych składach starała się przewrócić jak najwięcej kręgli. Nie zabrakło chwil na zjedzenie zapiekanek.
Wynajęcie torów sfinansowała nam Rada Rodziców. Dziękujemy!
Więcej zdjęć w zakładce "Album fotograficzny"
Organizatorzy wyjścia: Rafał Kuzimski, Arleta Rojowska
30 października w sali 23 odbyła się wystawa prac konkursowych – Kapliczka Maryjna.
Do konkursu przystąpiły 63 osoby z klas IV - VIII. Każde dzieło było jedyne w swoim rodzaju.
Autorzy prac włożyli wiele wysiłku, aby przedstawić swój oryginalny pomysł. Zwiedzający wystawę, pochylając się nad poszczególnymi pracami, oprócz zachwytu, mieli możliwość docenienia dzieła poprzez głosowanie na najbardziej przypadający im do gustu projekt. Nie było to łatwą sprawą, gdyż każda kapliczka była wyjątkowa. I tak po podliczeniu głosów wyłonili się zwycięzcy oraz wyróżnieni.
I miejsce – Czesław Tański (IVa) - projekt nr 42
II miejsce – Alicja Siuda (VIb) – projekt nr 7
III miejsce ex aequo – Mikołaj Szewczuk (IVa) – projekt nr 48
- Nikodem Fac (IVc)- projekt nr 30
Wyróżnienia:
Lena Kozłowska (Vd) – projekt nr 40
Julia Januszewska (5b) – projekt nr 31
Wszystkim biorącym udział w konkursie należą się gratulacje i wielkie podziękowania za pracę włożoną w wykonanie pięknych kapliczek.
Anna Tadych i Aleksandra Dolińska
W dniu dzisiejszym klasa VIA oraz VIC były uczestnikami warsztatów "Wspólny mianownik" w ramach miejskiego projektu SOiT Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.
Były to warsztaty tematyczne skierowane do uczniów szkół podstawowych, podczas których skupiliśmy się na skutecznych strategiach zwalczania uprzedzeń. Proponowane ćwiczenia i metody koncentrowały się na:
- wzbudzaniu empatii wobec innych osób,
- podkreślaniu elementów wspólnych między grupami,
- prostowaniu nieprawdziwych informacji na temat innych grup,
- stwarzaniu sytuacji, gdy uprzedzenia mogą być praktycznie zweryfikowane,
- tworzeniu okazji do wspólnych zadań i przedsięwzięć, wymagających współpracy między uprzedzonymi do siebie grupami.
Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników.
Zgłoszenia przyjmujemy do 1 grudnia 2023r. w bibliotece szkolnej.
Szczegołowe informacje znajdują się w zakładce "Biblioteka"- na podstronie "Wielka Liga Czytelników"