6.06.2025 odbyły się ostatnie już warsztaty dla rodziców z cyklu „Cztery Pory Roku” organizowane przez Zespół Terapeutyczny. Tym razem mieliśmy okazję gościć specjalistki do spraw żywienia, panie dietetyczki ze Szpitala Dziecięcego z Bydgoszczy mgr Izabelę Horkę oraz mgr Natalię Żelichowską. Rodzice mieli okazję dowiedzieć się, jak duży wpływ ma codzienna dieta na rozwój, koncentrację i samopoczucie dzieci.
Eksperci poruszyli m.in. następujące zagadnienia:
* Zasady zdrowego odżywiania dzieci w wieku szkolnym.
* Znaczenie regularnych posiłków, w tym roli śniadania.
* Ograniczenie cukru, słodzonych napojów i przetworzonej żywności.
* Jak komponować zdrowy lunch do szkoły.
* Przykłady wartościowych przekąsek.
* Wpływ nawodnienia na zdolność koncentracji.
Podczas spotkania rodzice otrzymali również praktyczne wskazówki oraz przygotowały materiały dotyczące diety, które mogą pomóc w planowaniu codziennych posiłków dla dzieci.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz zaangażowanie, a zaproszonym panią dietetyk za cenne porady i inspirację.Zapraszamy do obejrzenia fotoleracji ze spotkania.
Zespół Terapeutyczny
12.06.2025 r. odbyła się druga edycja konkursu pn."Mistrz Komputera" dla uczniów kl.3. Zadaniem było wykonanie zadań pracując w programie Word. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami, dlatego przyznano dwa pierwsze miejsca. Natalia i Jakub uzyskali maksymalną liczbę punktów.
Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników.
Oto wyniki:
I miejsce Natalia Staniszewska kl. 3b
Jakub Rudnikowski kl. 3d
II miejsce Bruno Śledzik- Czerkawski kl. 3d
III miejsce Olimpia Wilk kl.3b
Gratulacje!
Organizatorki: L. Szopińska, E. Madajewska
11 czerwca odbyła się druga edycja konkursu "Savoir - vivre - grunt to dobre wychowanie". Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu o zasadach dobrego wychowania. Uczniowie poradzili sobie znakomicie!
Wyniki:
I miejsce - Filip Drobniewski kl. 3
Emily Fazt kl. 3d
II miejsce - Krzysztof Nowicki kl. 3c
III miejsce - Urszula Siuda kl. 3b
Serdecznie gratulujemy!
Organizatorki:
E. Madajewska, E. Wardowska
W tym roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "WSPÓLNIE MOCNIEJSI - UCZYMY SIĘ PRZEZ INTEGRACJĘ". Głównym celem było stworzenie przestrzeni, w której uczniowie różnych grup wiekowych, środowisk mogą wspólnie działać i współpracować. Poprzez zadania i projekty, uczniowie mieli okazję poznać i zrozumieć siebie nawzajem, rozwijając wrażliwość na różnice i zacieśniając więzi między sobą.
Dziękujemy uczniom za podjęcie się udziału w danym projekcie i wspaniałą współpracę! :)
Zespół Terapeutyczny
Reprezentanci uczniów klas III uczcili Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ biorąc udział w konkursie wiedzy i sprawności fizycznej pn.”Sprawni -jak żołnierze”. Dzieci świetnie rozwiązały test o tematyce wojskowej oraz wykazały się znakomitą kondycją, siłą, szybkością i zwinnością. Zapraszamy do fotorelacji. Wyniki konkursu:
1 miejsce kl.3c
Martyna Szczepańska
Ignacy Gajewski
Paweł Deręgowski
Mikołaj Zreda
2 miejsce kl.3d
Alicja Niedbalska
Oliwia Niedzielska
Jakub Rudnikowski
Jan Żmijewski
3 miejsce kl.3b
Olimpia Wilk
Zosia Kargul
Filip Cieśla
Michał Lustig
4 miejsce kl.3a
Anna Sołtysiak
Lena Stelmaszyk
Ignacy Mantaj
Stanisław Mantaj
Gratulujemy!!
Organizatorki: Aleksandra Zadrużyńska, Daria Żmijewska, Magdalena Kowalczyk, Agnieszka Rączka
Kolejne spotkania warsztatowe w ramach projektu „Literatura językiem animacji – filmowa adaptacja „Katarynki” Bolesława Prusa” już za nami.
20 maja mieliśmy niesamowite spotkanie z animacją. Tak w bardzo dużym skrócie można streścić nasze spotkanie z panią Weroniką Płaczek w Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, która od 14 lat tworzy cieszące się z roku na rok coraz większą popularnością Animocje, czyli Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych. Pani Weronika oprócz tego, że jest twórczynią i koordynatorką festiwalu, jest również, a może przede wszystkim, pasjonatką sztuki animacji. A pasję tę słychać było w każdym jej słowie. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali jej opowieści o tym, jak to się stało, że ze zwykłej wolontariuszki w placówce kulturalnej stała się twórczynią jednego z największych festiwali filmowych w Polsce. Z pewnością dla wielu z nas jej niezwykła opowieść o pokonywaniu trudności, z którymi mierzyła się podczas realizacji festiwalu, ale też o wierze, że przecież jeśli się czegoś nie spróbuje, to nie ma szansy, by się udało, a jeśli nawet się nie uda, to przecież zawsze znajdzie się jakaś inna opcja, inne rozwiązanie, będzie stanowiło inspirację do realizacji własnych marzeń – nawet tych najbardziej nierealnych.Podczas tego czterogodzinnego spotkania nie tylko dowiedzieliśmy się, jak przebiegają prace nad festiwalem, jak należy rozumieć sztukę animacji, jakie są współczesne tendencje w tej formie artystycznego wyrazu, ale też sami staliśmy się animatorami. W części warsztatowej wykonaliśmy fenakistiskop. (Wyzwanie dla śmiałków – spróbujcie wypowiedzieć to szybko z pamięci ). Niewtajemniczonym wyjaśnimy, że jest to XIX-wieczna zabawka optyczna, która, wykorzystując właściwości ludzkiej percepcji, pozwala stworzyć złudzenie poruszających się obrazów. Było przy tym dużo zabawy, główkowania i kombinowania, jak to zrobić, by jednak „pizza znikała”, a „oka się zamykało”.
27 maja mieliśmy natomiast możliwość uczestniczyć w warsztatach fotograficzno-reportażowych prowadzonych przez pana Jarosława Pabijana – znanego bydgoskiego fotoreportera, który w czasie czterogodzinnego spotkania opowiedział nam o rozwoju fotografii, zadaniach fotoreportera, różnicy między fotografią portretową, studyjną, plenerową oraz właśnie dziennikarską. Oprócz tego pokazał swój profesjonalny sprzęt fotograficzny, zdradził kilka niuansów swojego zawodu oraz podpowiedział, jak rozpoznać dobrego specjalistę w tej dziedzinie i przede wszystkim – na co czekaliśmy najbardziej – przeprowadził zajęcia praktyczne, w czasie których zajęliśmy się obróbką wcześniej wykonanych zdjęć.
Patronem naszego projektu jest Stowarzyszenie Zakręceni
„Sfinansowano ze środków @Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #FunduszMłodzieżowy @Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego” @Stowarzyszenie Młodych #MłodaInicjatywa.
Regulamin Konkursu Fotograficznego Na Najpiękniejszy Ogród „Grajmy w zielone – architektura ogrodowa bydgoskich szkół i placówek oświatowych w obiektywie”.
I. Postanowienia ogólne
1. Organizatorem Konkursu Fotograficznego jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy.
2. Celem Konkursu jest ukazanie piękna oraz popularyzacja walorów przyrodniczych i krajobrazowych przestrzeni zielonych znajdujących się na terenie bydgoskich placówek oświatowych poprzez wykonanie zdjęć
przedstawiających właśnie te miejsca.
3. Konkurs adresowany jest do wszystkich szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz.
4. Przesłanie prac konkursowych jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
II. Zasady szczegółowe
1. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail:
t.rybski@sosw3.bydgoszcz.pl . Telefon kontaktowy 533919665.
2. Fotografie muszą być zapisane w formacie JPG, a ich dłuższy bok powinien mieć minimalną rozdzielczość 3600 pikseli. Prace niespełniające tego wymogu zostaną zdyskwalifikowane.
3. Każda placówka może zgłosić maksymalnie pięć zdjęć, wykonanych w bieżącym roku. Założeniem jest wykonanie fotografii przedstawiających tereny zielone/ogrody znajdujące się na terenie placówek oświatowych. Zdjęcia nie mogą zawierać wizerunku osób.
4. Warunkiem zakwalifikowania prac do Konkursu jest przesłanie zdjęć i skanu wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej każdego zdjęcia wraz z oświadczeniem o prawach autorskich.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania zakwalifikowanych zdjęć w publikacjach związanych z Konkursem, w tym na stronie internetowej SOSW nr 3 w Bydgoszczy.
6. Do Konkursu zostaną zakwalifikowane wyłącznie te zdjęcia, które odpowiadają tematyce i celom Konkursu.
7. Każdy plik zdjęciowy (.jpg) musi być opisany: imię i nazwisko autora oraz nazwę placówki, w której wykonane zostało zdjęcie. Należy również podać numer telefonu lub adres email do kontaktu.
III. Terminy
1. Termin nadsyłania prac: do 16 czerwca 2025 r. (decyduje data wpływu).
2. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi nie później niż 23 czerwca 2025 r. Laureaci zostaną poinformowani indywidualnie o miejscu i terminie uroczystości.
IV. Nagrody
1. Nagrody w postaci bonów podarunkowych otrzymają 3 placówki, których tereny zielone/ogrody, przedstawione na fotografiach przesłanych do konkursu, zostaną uznane przez komisję konkursową za
najpiękniejsze.
V. Prezentacje prac
- Fotografie nagrodzonych ogrodów zostaną opublikowane na stronie internetowej: https://www.sosw3.bydgoszcz.pl/
- Wybrane fotografie zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej, m.in. w:
* Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu,
* Młynach Rothera.
4 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Cyferka". Uczniowie z naszej godnie nas reprezentowali.
I miejsce zajął Mateusz Pribbenow z klasy 3d,
III miejsce zajął Ignacy Gajewski z klasy 3c,
V miejsce zajęli Liliana Pastuszka z klasy 3d i Wiktor Kisiel z klasy 3a.
Ogromne brawa!
Lucyna Szopińska
W piątek 6 czerwca, w Szkole Podstawowej Nr 43 odbyła się Gala wręczenia dyplomów i nagród LAUREATOM Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego o Tematyce Marynistycznej, który odbył się w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego.
Naszą szkołę godnie reprezentowali:
Franciszek Kachel kl.2b III miejsce w kategorii wiekowej klas 1-3,
Aurelia Małkowska kl.5c I miejsce w kategorii wiekowej klas 4-5,
Elena Pilich kl.7c I miejsce w kategorii wiekowej klas 6-8.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Podczas Pikniku Naukowego, który się odbył w Młynach Rothera, nasz Klub Młodych Odkrywców przyłączył się do projektu realizowanego w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych, przez SP 45 w Bydgoszczy.
Otrzymaliśmy pakiet zawierający narzędzia i materiały do wykonania zabawek, które nie tylko uruchomią naszą wyobraźnię i potencjał twórczy, ale również staną się materiałem do wykorzystania przez uczniów naszej szkoły.
Otwieramy warsztaty prototypowania w naszym Klubie!
W roku szkolnym 2024/25 realizowaliśmy ogólnopolski program SMOK, finansowany przez PZKOSZ oraz Ministerstwo Sportu. Program realizowali chętni uczniowie z klas 1-3, uczestnicząc w zajęciach sportowych uwzględniając kształtowanie umiejętności z zakresu koszykówki. Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy w nowym roku szkolnym do kontynuacji zajęć.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej konferencji „Wspieranie dobrostanu uczniów - nauczyciel liderem kształtowania relacji”, która odbędzie się 5 czerwca 2025r. o godz. 9.30 w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne oraz Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ w Bydgoszczy. Podczas wydarzenia przyjrzymy się niektórym formom wspierania rozwoju dzieci, takim jak TUS, kynoterapia czy neurografika. Porozmawiamy również o asertywności, uważności, ciszy i aktywności fizycznej jako kluczowych elementach wychowania i edukacji.
Liczba miejsc jest ograniczona - zachęcamy do szybkiej rejestracji.
Można to zrobić poprzez link: https://forms.office.com/e/cWtYiy18jY
Można również zeskanować kod QR ( w załączniku)
Szczegółowy program konferencji przedstawia się następująco:
Część I
9.00 - 9.30 Rejestracja uczestników
9.30 - 10. 00 Otwarcie Konferencji
10.05 - 10.35 Trening Umiejętności Społecznych – moda czy potrzeba? - mgr Ewa Żmich, Centrum Terapii EGEO
10.40 - 11.10 Wpływ asertywności na relacje i emocjonalność dzieci - mgr Dorota Szymańska
11.15 - 11.45 Kynoterapia – wspomaganie rozwoju i edukacji - mgr Hanna Wojciechowska, Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne
11.50 - 12.20 Czy można uwspólnić dobrostan ludzi i zwierząt w animaloterapii? - dr hab. Prof. UAM Hanna Mamzer, Wydział Socjologii UAM Poznań
12.25 - 12.55 Nauczyciel jako przewodnik emocji – jak wspierać dobrostan ucznia poprzez świadome kształtowanie relacji – dr Krzysztof Kultys, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 1 w Bydgoszczy
13.00 - 13.20 Przerwa kawowa
Część II
13.20 - 13.50 Budowanie odporności emocjonalnej u dzieci – mgr Paulina Perz, Szkoła Podstawowa nr 66 w Bydgoszczy
13.55 - 14.25 Znaczenie ciszy oraz uważnego słuchania - mgr Magdalena ŚwierczyńskaDolot, Fundacja Audionomia, mgr Mikołaj Jarosz, Stowarzyszenie Komfort Ciszy
14.30 - 15.00 Wychowanie fizyczne inaczej. FitSchool - mgr Agnieszka Skowrońska, Fundacja Medicover
15.05 - 15.35 Neurografika jako narzędzie normalizowania relacji i emocji - mgr Dominika Strawińska - Gał
15.40 Zakończenie
31 maja w SP 66 odbył się Festyn Rodzinny.
Zapraszamy do fotorelacji!
26 maja (poniedziałek) Dni Savoir - Vivre rozpoczęły się wystawą plakatów na holach i korytarzach parteru i II pietra.
klasy IV-V wykonały prace pt. ,,KODEKS QLTURALNEGO SZTUBAKA”,
klasy VI-VIII plakaty pt. ,,OTWÓRZ DRZWI DO ŚWIATA KULTURY”.
27 maja (wtorek) Uczniowie z klas IV-VIII przystąpili do szkolnej rywalizacji o tytuły: ,,MISTER SZYK i MISS GRACJA”.
Tego dnia chętni uczniowie przyszli do szkoły w wizytowych strojach, charakteryzujących się elegancją i szykiem. W głosowaniu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie Samorządu Szkolnego.
Tytuł MISS GRACJA zdobyła Natalia Przeworek z kl. 8c, natomiast Kacper Smiegel z kl. 6b otrzymał tytuł MISTER SZYK.
Serdecznie gratulujemy!
28 maja (środa) Odbyła się rywalizacja ,,ĆWICZ COOLTURĘ CAŁY ROK ‘’
o miano Króla i Królowej Savoir- vivre’ u.
Konkurs składał się z dwóch etapów:
I etap- Wyłonił 5 dziewczynek i 5 chłopców z najlepszymi wynikami w
interaktywnym quizie o zasadach savoir- vivre’u.
II etap- Turniej 2 z 10 w 3 częściach:
I część - pytania dla każdego uczestnika;
II część - 12 pytań do … - uczestnik wskazuje innego ucznia, który
odpowiadał na pytanie.
III część- pytania otwarte.
Turniej odbył się w czytelni biblioteki szkolnej.
Z radością informujemy, że tytuł Królowej Savoir- vivre’u zdobyła MARTA TOPOLIŃSKA z klasy 7b, Królem Savoir- vivre’u został KACPER JEZIORSKI z klasy 8c.
Serdecznie gratulujemy !
30 maja (piątek) W czytelni biblioteki szkolnej, odbyła się uroczysta Gala, podczas której Dyrektor Małgorzata Pilewska- Woźniak wręczyła zdobywcom tytułów nagrody i dyplomy.
Wszyscy finaliści wzięli udział w projekcji filmu pt.,, Chłopiec z burzy”, którą umilił słodki poczęstunek.
31 maja (sobota) Dni Savoir- vivr’u zakończyła rywalizacja rodzinnych duetów ,,Znam zasady savoir-vivre u" w czasie festynu rodzinnego SP66. Wśród zwycięskich drużyn rozlosowano familijne gry planszowe.
Dziękujemy za liczny udział i wspaniałą zabawę.
Małgorzata Małaczyńska
Arleta Rojowska
Agnieszka Gesing
Z radością informujemy, że konkurs plastyczny z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych został rozstrzygnięty!
Dziękujemy wszystkim uczniom klas 4–8 za udział i zaangażowanie. Wasze prace były pełne empatii, kreatywności i zrozumienia dla tematu. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki.
Laureaci konkursu:
🏆 I miejsce – Maja Jagodzińska, Wiktoria Meller
🥈 II miejsce – Alicja Marnocha, Konrad Wierski
🥉 III miejsce – Michał Sigurski, Natalia Szczepaniak
🎖️ Wyróżnienia:
· Szymon Borek
· Zuzanna Kawka
· Tymon Kirzanowski
· Jakub Osinski
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!
Cóż to był za dzień! Nad śluzą Okole w Bydgoszczy uczniowie zrzeszeni w programie Aktywni Błękitni mieli okazję zobaczyć pracę pięknej, zabytkowej śluzy w praktyce.
W akcji kończącej program uczestniczyli: Komenda Wojewódzka Policji, Nadgoplańskie WOPR Kruszwica ,Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu. Stoiska edukacyjne Sanepidu, Inspekcji Pracy, Policji i Wód Polskich uprzyjemniły czas edukacji plenerowej zapraszając dzieci i młodzież do licznych konkursów i prezentacji.
Zespół SP66 pięknie zaprezentował swoją wiedzę ekologiczną, prozdrowotną i wodną.
Nasza szkoła kolejny raz otrzymała Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie!
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w realizację podjętych działań, które uplasowały SP66 w czołówce AKTYWNYCH BŁĘKITNYCH.
Małgorzata Małaczyńska
Podsumowanie konkursu fotograficznego „Świat Moimi oczami” dla uczniów SP 66 w Bydgoszczy.
Zakończył się konkurs fotograficzny, którego celem było zachęcenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy do twórczego spojrzenia na otaczający świat. Dzieci miały okazję wyrazić siebie poprzez fotografię, rozwijać spostrzegawczość i wrażliwość artystyczną, a także odkrywać piękno w codziennych sytuacjach i miejscach.
Po wnikliwej ocenie wszystkich zgłoszeń, wyłoniono trzech laureatów konkursu:
🥇 I miejsce – Natalia Krawczak kl. 1e
🥈 II miejsce – Natalia Szczepaniak kl. 4b
🥉 III miejsce – Szymon Borek kl. 4b
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wyjątkowych fotografii!
Konkurs pokazał, jak niezwykle potrafią patrzeć na świat młodzi artyści i jak wielki potencjał twórczy drzemie w uczniach naszej szkoły.
Agnieszka Przedwojska
Dnia 30 maja odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-3 "Sukienka Matki Bożej". Dziękuję za tak liczny udział. Prace i nazwiska nagrodzonych osób są wywieszone na I piętrze. Gratulujemy L. Szopińska i V. Gapińska.
I MIEJSCE
JULIA DROZD 1C
MARTYNA SZCZEPAŃSKA 3C
KORNELIA WOJTYSIAK 2B
II MIEJSCE
JAN DELBOWSKI 1B
JAKUB GIERSZEWSKI 1C
WIKTOR GIERSZEWSKI 1C
FRANCISZEK KACHEL 2B
III MIEJSCE
FRANCISZEK LEWANDOWSKI 1B
ANTONI MORAWSKI 1E
ZACHARIASZ NOWAK 1A
KRZYSZTOF NOWICKI 3C
WYRÓŻNIENIE – Maksymilian Krysztofiak
Laureatom gratulujemy
Alina Karczyńska i Renata Murawska
Koszykarki z klasy 6e, Laura Szczutkowska oraz Zuzanna Dysarz, wróciły z brązowym medalem Mistrzostw Polski Młodziczek (U13K), który wraz z zespołem MUKS Bydgoszcz zdobyły podczas turnieju w Katowicach.
SERDECZNE GRATULACJE !!!