Nasi Chłopcy w Bydgoszcz Informuje!
Zapraszamy do artykułu w poniższym linku.
https://bydgoszczinformuje.pl/nie-chca-byc-lewandowskim-wola-szmala-i-bieleckiego-uks-iskra-bydgoszcz-zamiast-nogi-wybrali-szczypiorniaka/
15 kwietnia w naszej szkole odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu „W krainie baśni H.CH. Andersena” dla uczniów fordońskich klas 3. Zadaniem ucznia było rozwiązanie testu dotyczącego 6 baśniach Andersena oraz znajomości życiorysu pisarza. Uczniowie minęli do wyboru dwie formuły- stacjonarnie w naszej szkole lub on – line. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałą znajomością twórczości H. CH. Andersena.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym!
Wyniki:
I miejsce – Ewa K. kl. 3d SP 67
II miejsce – Agata S. SP 66
Antonina L. kl. 3a SP 66
III miejsce – Lena Ż kl. 3e
Maria M. KL.3a SP44
Organizatorki:
Zadrużyńska, E. Madajewska, E. Wardowska
Grupa odwiedziła największe w Polsce amatorskie obserwatorium astronomiczne, które znajduje się w Niedźwiadach pod Szubinem. Prowadzi je Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne Grupa Lokalna. Do dyspozycji naszych uczniów - pasjonatów astronomii był największy w kraju teleskop systemu Newtona na montażu paralaktycznym o średnicy 603 mm i ogniskowej 2.802 mm. Całość waży około 3 ton. Budowa teleskopu trwała 12 lat. Dzięki teleskopowi możliwe są obserwacje ciał niebieskich oddalonych od Ziemi o tysiące lat świetlnych. Pozwala to dostrzec obiekty 30 tys. razy słabsze niż te widoczne gołym okiem.
Uczniowie wzięli także udział w wykładzie pt. „Skąd przybywają?” na temat meteorytów, poprowadzonym przez prezesa stowarzyszenia - pana Marka Nikodema oraz obejrzeli zgromadzone okazy skał kosmicznych (np. skał księżycowych) i meteorytów.
Zwieńczeniem wieczornego spotkania było wspólne ognisko.
Spotkanie pod gołym niebem było nie lada gratką dla uczniów i na długo pozostanie w pamięci…
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko ze świątecznymi mydełkami, świecami i lizakami.
Zapraszamy w maju przed Dniem Mamy i Taty.
W marcu i kwietniu, Aktywni Błękitni włączyli się w szereg działań. Uczestniczyli w zajęciach rozwijających odpowiedzialne podejście do przyrody i troskę o zasoby wody słodkiej i słonej: Stop suszy, Chroń wody i morze, Sposoby oszczędzania wody, Mała i duża retencja wody. Rozwiązywali wodne rebusy i krzyżówki oraz zadania interaktywne. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w maratonie gier edukacyjnych: planszowej- Bydgoski Węzeł Wodny, Wodny Piotruś i Wodne Puzzle.
Rozgrywający ,,odbyli” podróż po Kanale Bydgoskim i rzece Brdzie, od przystani wodnej ,, Gwiazda” do mety w Brdyujściu. Początkowo poruszali się tramwajem wodnym, następnie kajakiem. Odpowiadali na pytania, poznawali ciekawostki, układali 6- elementowe puzzle ( np. Wenecja Bydgoska, ,, Słonecznik” z Halą Łuczniczka, Wyspa Młyńska, czy Przystań Bydgoszcz- Marina). Odwiedzili Śluzy: Czyżkówko, Okole i Miejską, Wyspę Młyńską, Rybi Rynek z Barką Lemara i Wyspę Zimne Wody- ostoję ptactwa wodnego, m.in. czapli siwej.
W czwartek, dzieci ze szkolnej grupy 0 uczestniczyły w warsztatach pn. ,, Wody to nie śmietnik”. W pierwszej części spotkania uczennice klasy 6c, Emilia i Lena, przedstawiły krótkie prezentacje i poprowadziły dyskusję na temat występowania i znaczenia wody w przyrodzie i gospodarce człowieka, jej naturalnych zasobów i niedoborów, a także sposobów racjonalnego korzystania z wody i jej retencji. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.
W części drugiej, wszyscy uczestnicy wykonali prace plastyczne obrazujące wodny świat. Do ich namalowania wykorzystali własną wyobraźnię, farby i dłonie.
Święta to doskonały czas, aby poznać nowe techniki plastyczne. Na zajęciach plastycznych uczniowie klas czwartych wykonali piekne kartki świąteczne techniką IRIS FOLDING. Zdolni Ci nasi uczniowie!!!
7 kwietnia uczniowie klasy 2a przygotowali i poznali smak tradycyjnego ciasta wielkanocnego. Dzięki współpracy z rodzicami dzieci mogły udekorować w szkole mazurki. Powstały bardzo smaczne i niepowtarzalne arcydzieła! Zachęcamy do domowego przygotowania świątecznych wypieków!
Dnia 9 kwietnia 2025r. o godz. 15 w Szkole Podstawowej nr 44 w Bydgoszczy odbył się międzyszkolny konkurs ze znajomości Ewangelii św. Mateusza. Z naszej szkoły przystąpiło do niego 12 uczniów z klas V – VIII. Zadaniem każdego uczestnika było udzielenie pisemnej odpowiedzi na 60 pytań w czasie 45 minut. Nie obyło się bez dogrywki. Liderzy z wynikiem 58/60 punktów dwukrotnie stawali w szranki w dogrywkach.
Ostatecznie zwycięstwo odniosła uczennica kl. VIII c z SP 66 – Kornelia Gwizdała.
Trzecie miejsce natomiast zajęła Natalia Ziombek z VIc, a tuż za nią na miejscu czwartym uplasował się Tomasz Lubiewski również z kl. VIc.
Wszyscy uczestnicy konkursu stali się zwycięzcami, ponieważ samo zaangażowanie i trud jaki włożyli w przygotowanie, czyni ich odważnymi i mądrymi ludźmi.
Wielkie dzięki za reprezentowanie SP 66 i świadectwo wiary.
Z całego serca gratulujemy!
katechetki Anna Tadych i Aleksandra Dolińska
Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego z Języka Angielskiegopt: „Hello Britain - Najsłynniejsze Zabytki Wielkiej Brytanii”.
I Postanowienia ogólne:
1. Niniejszy regulamin określa zasady konkursu plastycznego „Hello Britain - Najsłynniejsze Zabytki Wielkiej Brytanii”.
2. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów kulturą, historią i architekturą Wielkiej Brytanii.
II Uczestnictwo w konkursie:
1. Konkurs jest adresowany do uczniów kl. IV - VI Szkoły Podstawowej.
III Zasady konkursu:
1. Uczestnik wykona w ramach konkursu jedną pracę plastyczną.
2. Uczestnik musi wykonać pracę samodzielnie.
3. Prace nie mogą być wykonywane grupowo.
4. Praca powinna przedstawiać dowolny zabytek Wielkiej Brytanii.
5. Praca może mieć dowolną formę i może zostać wykonana dowolną techniką: np.: pastele, kredki ołówkowe, ołówek, collage, farby plakatowe.
6. Prace należy oddać nauczycielowi języka angielskiego do 30 kwietnia 2025r.
Każdą z prac należy czytelnie opisać podając:
• Imię i nazwisko autora
• Klasę
• Nazwę przedstawionego zabytku
Prace oddane na Konkurs nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność organizatora.
IV Zasady przyznawania nagród w konkursie:
1. Prace konkursowe zostanę ocenione przez komisję powołaną przez
Organizatora na podstawie następujących kryteriów:
a) zgodność pracy z tematyką,
b) inwencja i pomysłowość prezentacji tematyki,
c) ogólne wrażenie estetyczne
2. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe.
Organizatorzy:
Anna Konwińska, Aleksandra Michniewska
"Bydgoszcz, pędzlem, kredką i ołówkiem"
Z przyjemnością informujemy, że termin nadsyłania prac do konkursu „Kadry życia” poświęconemu postaci ks. Stanisława Streicha, przedłużamy do 30 kwietnia 2025 r.! Szczegóły konkursu poniżej!
Instytut Pamięci Narodowej ma przyjemność zaprosić uczniów naszej szkoły do udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym poświęconym postaci ks. Stanisława Streicha – kapłana i męczennika, którego beatyfikacja odbędzie się 24 maja 2025 roku w Poznaniu.
Zadaniem uczestników jest stworzenie komiksu, który w ciekawy i inspirujący sposób opowie o życiu i działalności ks. Streicha. Udział w naszym konkursie to szansa na połączenie pasji do rysunku z miłością do historii.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone wyjątkowym wyjazdem edukacyjnym do Poznania, a także atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi!
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdą Państwo na stronach:
Dnia 2 kwietnia 2025r. minęło 20 lat od śmierci św. Jana Pawła II, Wielkiego Polaka, patrioty i człowieka, który walczył, aby ludzie żyli w prawdzie i wolności. Niósł Chrystusa i docierał na krańce świata. W czytelni naszej szkoły przygotowana została wystawa o św. Janie Pawle II, jego życiu i działalności. Uczniowie od ,,0'' do klas 8 mogli zapoznać się z osobą papieża Polaka.
,,Pielgrzymi nadziei'' tak brzmiało hasło tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych dla uczniów naszej szkoły, które odbyły się w dniach 26-28 marca. Prowadzącym nauki był KS. Tymoteusz Białkowski, a o oprawę muzyczną oraz pantomimę zadbali studenci DA ,,Martyria''. Rekolekcje odbywały się w grupach: 1-3, 4-6, 7-8. Uczniowie chętnie angażowali się w śpiew oraz różne aktywizacje wypływające z przekazywanych treści.
2.04.2025r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie na najdłuższy łańcuch wykonany z niebieskich dłoni na znak tolerancji i świadomości osób w Spektrum Autyzmu. Ponadto przez cały tydzień trwały zajęcia prowadzone przez psychologów i pedagogów w ramach realizacji Bydgoskiego Grantu Oświatowego ABC Empatii. Wkrótce zwycięskie 3 klasy zostaną nagrodzone. Łańcuchy w przyszłym tygodniu ozdobią salę gimnastyczną podczas Niebieskich Igrzysk z udziałem szkół specjalnych.
Wyniki:
Zerówka - 20 m 32 cm
1b- 6m 58 cm
1c- 16m 25 cm
1d- 6m 53 cm
2a- 9m
2b- 40 m 47m
2c- 58 m 55cm
2d- 61m 45 cm
2e- 17 m 26 cm
3a- 14 m 24 cm
3b- 7m 2 cm
3d - 11m 90 cm
Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klas I-III bydgoskich szkół podstawowych, którzy przygotowali ponad 69 prac konkursowych. Patronat nad naszym konkursem objęło Stowarzyszenie Zespolaki oraz Centrum Wspinaczkowe SPIDER w Bydgoszczy.
Zwycięzcami w kategorii klas I są:
I miejsce – Bruno Piernik SP 20
II miejsce – Grzegorz Stefanowicz SP 4
III miejsce – Natalia Stanecka SP 44
Zwycięzcami w kategorii klas II są:
I miejsce – Liliana Szerszun SP 32
II miejsce – Nadia Winkler SP 9
III miejsce – Gor Sukiasyan SP 41
Zwycięzcami w kategorii klas III są:
I miejsce – Emma Topolska SP 30
II miejsce – Mikołaj Lewandowski SP 56
III miejsce – Wiktoria Tyloch SP 58
Wyróżnienie:
Jan Żmijewski SP 66
Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom. Wasza wyobraźnia nie zna granic !
Koordynator: Julita Rychcik
Organizatorzy: Beata Rychlewska, Agnieszka Przedwojska
Znamy już wyniki konkursu ogłoszonego z okazji Światowego Dnia Wody pt.: „Światowy Dzień Wody – Śladem wodnych piosenek”. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych z terenów administrowanych przez RZGW w Bydgoszczy, zgłoszonych do programu „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie” w roku szkolnym 2024/2025.
Z radością informujemy, że Amelka Sikorska z klasy 3a zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klasy 1-3.
Uczennica wykazała się pełnią pasji, talentu oraz kreatywności, a przede wszystkim wrażliwości na losy naszej planety.
Amelce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Woda_to_skarb__Amelka_Sikorska_III_A_-_07.03.2025r-1.pdf
1. Założenia konkursu
Konkurs plastyczny jest przeznaczony dla uczniów ze szkół podstawowych zgłoszonych do programu Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni. Poświęcony jest tematyce wodnej (szczegóły w następnych punktach, poniżej). Przypominamy, że wzięcie udziału w konkursie przez uczniów zgłoszonej do programu szkoły jest jednym z warunków przyznania certyfikatu Szkoły Przyjaznej Wodzie przez RZGW w Bydgoszczy.
2. Warunki ogólne
a) Organizatorem konkursu jest PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.
b) Prace plastyczne będzie oceniał Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej RZGW w Bydgoszczy.
c) Wybrani laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody, dyplomy. Możliwe są również wyróżnienia.
d) Wykonanie: prace mają być wykonane na kartce A4. Techniką malowania lub rysowania.
e) Gotowe rysunki lub obrazy należy zeskanować i wysłać mailem na adres Koordynatora: michal.jankowski@wody.gov.pl w rozmiarze rzeczywistym (oryginalnym), bez kompresji. Każdy uczeń biorący udział w konkursie wysyła tylko jedną pracę. W imieniu ucznia skan
może wysłać rodzic lub nauczyciel. Sposób wysyłania i opisywania prac jest zawarty wpunkcie nr 5.
f) Oceniane będą kolejno: zgodność pracy z tematem, pomysłowość w podejściu do tematu, estetyka wykonanej pracy plastycznej.
g) Terminy i sposób wysyłania prac znajdują się poniżej, w punktach 4 i 5.
h) Przystąpienie dzieci do konkursu jest równoznaczne ze zgodą na wykorzystywanie ich danych osobowych i wizerunku do celów konkursowych oraz publikacji wizerunku i danych zwycięzców, takich jak: imię i nazwisko autora, klasa, reprezentowana szkoła. Zwycięskie prace będą również publikowane. Administratorem danych jest PGW WP RZGW w Bydgoszczy.
i) Praca plastyczna ma być pracą samodzielną ucznia.
3. Opis zadania:
W zgłoszeniu konkursowym własnego autorstwa inspirowanego istniejącym już obrazem z elementami wody należy podać:
a) Imię i nazwisko autora obrazu,
b) Tytuł oryginalnego obrazu,
c) Wykonać na kartce A4 techniką malowania lub rysowania własny rysunek inspirując się uprzednio znalezionym dziełem artysty, jak w ppkt. a)
4. Terminy:
a) Konkurs trwa od dnia ogłoszenia, tj. od 1 kwietnia 2025 r. do 30 kwietnia 2025 r.
b) Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi nie później niż 9 maja 2025 r.
c) Decyzja Komisji jest ostateczna.
5. Sposób wysyłania prac
Każda praca musi zawierać imię i nazwisko autora, klasę do której uczeń uczęszcza oraz nazwę i adres szkoły, którą reprezentuje wraz z oświadczeniem i zgodą na publikację wizerunku i danych osobowych.