Nawigacja

  • „Christmas songs”

     „Christmas songs”

    Rozśpiewani uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie piosenki angielskiej „Christmas songs”, który odbył się w naszej szkole 9 grudnia 2019 r. Repertuar stanowiły piosenki o tematyce świątecznej oraz kolędy w języku angielskim. Oceniana była muzykalność, sposób wykonania utworu, poprawność językowa oraz inwencja twórcza. Pierwsze miejsce zajął zespół z klasy 2b w składzie Weronika Stubińska i Lena Makowska z utworem "Last Christmas", drugie miejsce także dla zespołu z klasy 2b Hani Spyt i Hani Żebrowskiej, które zaśpiewały "Jingle bells" natomiast trzecie miejsce otrzymał zespół z klasy 2a w składzie Weronika Szczepańska, Patrycja Matuszak i Alicja Siuda, który wykonał piękną kolędę "Silent Night". Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych - jury w składzie Anna Szczur, Anna Konwińska i Magdalena Gatza.

  • „EVERYONE CAN BE AN ACTOR”

    „EVERYONE CAN BE AN ACTOR”

    Nasza szkoła była organizatorem II edycji międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego „Everyone can be an actor”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4 – 8. Zadanie konkursowe polegało  na „nakręceniu” samodzielnie lub w grupie krótkiego filmiku w języku angielskim obrazującego sytuację z życia codziennego, np. robienie zakupów, wizyta u lekarza, czy kupowanie biletów do kina. Z ogromnym zaciekawieniem jury oglądało nadesłane prace, które charakteryzowała niezwykła pomysłowość.

    A oto lista nagrodzonych:

    WYNIKI II EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    „EVERYONE CAN BE AN ACTOR”

     

    I miejsce

    Szkoła Podstawowa nr 27

    1. Jakub Altmajer
    2. Natalia Barciszewska
    3. Mateusz Mikołajczak
    4. Dawid Zarecki

    II miejsce

    Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

    1. Zuzanna Kinowska
    2. Izabela Kosowska
    3. Izabela Kolasa
    4. Julia Jezierska

    III miejsce

    Szkoła Podstawowa nr 66

    1. Marta Glinkowska
    2. Maja Kluzińska

    Wszystkim uczestników serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

    Anna Konwińska, Kamila Glamowska, Aleksandra Michniewska

  • XII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

     XII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

    12 grudnia odbył się w naszej szkole XII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju wzięło udział 20 uczniów z klas V-VIII, dziewczęta i chłopcy.

    W kategorii dziewcząt zwyciężyły:

    I miejsce Nikola Peplińska z klasy 8e

    II miejsce Nadia Kubacka z klasy 6d

    III miejsce Amelia Pawlikowska z klasy 8e

     

    W kategorii chłopców:

    I miejsce Szymon Frankowski z klasy 8a

    II miejsce Mikołaj Grochowski z klasy 8a

    III miejsce Karol Urbański z klasy 8a

    Turniej zorganizował i poprowadził Pan Andrzej Piątkowski oraz Pani Mirosława Błażejewska.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

     

  • Turniej tenisa stołowego

    Turniej tenisa stołowego

    12 grudnia 2019 o godzinie 16.30 odbędzie się w naszej szkole turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo klas IV-VIII. Zapisy uczestników na turniej u pana Andrzeja Piątkowskiego, który też poprowadzi zawody.

    Serdecznie zapraszamy.

  • XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży.

    7 grudnia 2019 r. w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego uczennica klasy IV B Hanna Karpińska odebrała wyróżnienie za udział w  XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży. Zadaniem uczestników konkursu było wypowiedzieć się, w wybranej przez siebie formie literackiej, na temat tego, czy dobrze się czują w swoim otoczeniu, wśród rówieśników, znajomych, rodziny, czy są akceptowani, czy też muszą walczyć o siebie. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na miejsce każdego w świecie, na prawo do bycia sobą, wyrażania swojego zdania, realizacji marzeń.

    Serdecznie Hani gratulujemy!

  • Tropiciele III - zajęliśmy  I  i  V miejsce.

    Dnia 6 grudnia br. w Zespole Szkół Nr 1 odbyła się 3 edycja Gry "Tropiciele Mitów, Stereotypów, Postprawd", w ramach Miejskiego Projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna. Wzięło w niej udział 18 bydgoskich  drużyn w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii Mity do lat 10 wystąpiła drużyna w składzie: Weronika Szewczuk z 3d, Małgorzata Czerwińska z 3c, Dominik Jeliński z 3b, natomiast w kategorii Stereotypy do lat 15 wystapili: Oskar Lubiszewski z 8a, Wiktoria Kocińska i Julia Leśniewska z klasy 8d. Liczyła się współpraca zespołowa w odszukaniu największej ilości błędów w przydzielonym tekście, w jak najkrótszym czasie. Weronika, Małgosia i Dominik zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Oskar, Julia i Wiktoria zajęli V miejsce.

    Gratulujemy obu drużynom tak wspaniałego finału!

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

    Opiekun: Alina Karczyńska.

  • UWAGA RODZICE!

    UWAGA RODZICE!

    WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW!

    Z UWAGI NA KONIECZNOŚĆ „ZEROWANIA” KONTA, W MIESIĄCU GRUDNIU NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE WPŁATY NA STYCZEŃ 2020 R. Wpłaty za obiady na m-c styczeń przyjmowane będą w dniach 2,3,4.01.2020 r.
    Przypominam, że w przypadku rezygnacji z obiadów od stycznia 2020 r. należy tę informację przekazać intendentce do 27.12.2019 r. Ta sama zasada dotyczy dziecka, które nie będzie jadło od początku miesiąca tylko np. od drugiego tygodnia. W styczniu intendent planuje zapotrzebowanie na podstawie stanu z poprzedniego miesiąca. W przypadku nie zgłoszenia takiej informacji rodzic/opiekun będzie zobowiązany do uiszczenia należności za dni, w które dziecko zostało policzone.
    Nr kontaktowy – 885-556-370

  • VII KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 5.12.2019.

  • WPŁATY ZA OBIADY

    WPŁATY ZA OBIADY

    ZA m-c  GRUDZIEŃ 2019

    na obiady wpłacamy

    w dniach 21.11 - 06.12.2019 - ostateczny termin na konto nr

    57 1240 6452 1111 0010 4801 0633

    kwotę 49,00 zł

    (14 dni x 3,50 zł)

    (proszę w tytule przelewu wpisać imię, nazwisko i klasę dziecka)

  • Szkolne  koło  innowacyjne ,,Biologia, chemia są ciekawe”.

    Szkolne  koło  innowacyjne ,,Biologia, chemia są ciekawe”.

      W nowym roku szkolnym są kontynuowane dodatkowe zajęcia interdyscyplinarne, łączące i poszerzające wiadomości i umiejętności z dziedziny biologii i chemii oraz dyscyplin pokrewnych, np. medycyny, ochrony środowiska, technologii żywienia. Uczestniczą w nich chętni uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych. Wykonując doświadczenia, młodzi badacze odkrywają tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu, np. układu krwionośnego- badali poziom cukru we krwi, dokonywali pomiaru jej ciśnienia oraz tętna przed i po wysiłku, zapoznali się z zakresem obowiązujących prawidłowych norm. Zapoznali się również z przyczynami i  skutkami chorób cywilizacyjnych, takich jak np. otyłość, cukrzyca, alergie, udar, czy zawał. Dokonali, na podstawie badań i analizy dostępnych źródeł wiedzy, oceny roli cukrów prostych i złożonych w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. W czasie zajęć   pt.,, Nie za słodko o … cukrze ”, uczniowie wykrywali skrobię w produktach spożywczych, przeanalizowali skład zamieszczony na ich opakowaniach, poszukując dodatków E, mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie konsumentów. Z naturalnych składników, bez konserwantów i barwników, przygotowali pyszny kisiel malinowy.

          W grudniu członkowie koła będą uczestniczyć w świątecznych warsztatach w Kamienicy Alchemika w Toruniu.                                                                                  

                                                                                             Małgorzata Małaczyńska

  • Warsztaty mydlarskie pt. ,,Nauczanie przez eksperymentowanie”.

    Warsztaty mydlarskie pt. ,,Nauczanie przez eksperymentowanie”.

     

            25 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dla nauczycieli edukacji przedszkolnej ościennych placówek. W zajęciach uczestniczyły Panie z przedszkola Polanka oraz Krecika Szybownika.

    Podczas części integracyjnej szkolenia ,przy kawie i słodkim poczęstunku, uczestniczki wymieniły się dobrymi praktykami w nauczaniu. Następnie, zgodnie ze słownym instruktarzem, przystąpiły do części praktycznej warsztatów  w szkolnej pracowni chemicznej. Każdy nauczyciel z dużym zaangażowaniem wykonywał mydełka z certyfikowanych składników. Wszystkie uczestniczki wykazały się ogromną  pomysłowością w tworzeniu własnych kompozycji.

     Spotkanie, które  upłynęło w miłej, koleżeńskiej atmosferze  zakończono wręczeniem certyfikatów udziału w warsztatach.

     

                                                                                              Małgorzata Małaczyńska

  • Szkolny Konkurs Plastyczny "Mój pierwszy komiks".

    Konkurs plastyczny na najciekawszy komiks dla klas 5-6 został już rozstrzygnięty.  Rozwijanie wyobraźni, samodzielne ułożenie historyjki, wybór odpowiedniej techniki i estetyka to główne cele konkursu. Uczniowie znakomicie się spisali w roli artysty komiksów dlatego wybór kilku wyjątkowych prac był bardzo trudny. Oto lista nagrodzonych uczniów: Kinga Obrębska z 5f, Lena Koralewska z 5c, Zofia Marcinkiewicz z 5e, Zuzanna Oparka z 5f, Beata Przeperska z 6d, Aleksandra Kwiatkowska z 6d, Nadia Kubacka z 6d, Stanisław Wojciechowski z 6d. W Szkolnej Galerii "PRZY WEJŚCIU"trwa wystawa pokonkursowa, którą można oglądać do świąt. Dziękujemy Radzie Rodziców, która jest fundatorem nagród. 

    Gratulacje! 

    Organizator: Aleksandra Kaszowska

  • Tydzień Edukacji Globalnej

    Tydzień Edukacji Globalnej

    W tygodniu od 18 -20.11. 2019 w naszej szkole odbywały się zajęcia związane z obchodzonym na całym świecie Tygodniem Edukacji Globalnej.

     

    Uczennice klasy 6E podczas długiej przerwy pokazywały różne rozwiązania Ekologiczne wpływające na nasze środowisko, przede wszystkim lokalne.

    Wcześniej przez kilka tygodni prowadzone pyły zajęcia dotyczące Tygodnia Edukacji Globalnej przez p. Justynę Włoch w  klasie 6e. Wybrana została ścieżka działań dotycząca Środowiska.

    Uczniowie przeprowadzili ankietę wśród dzieci, rodziców i różnych innych osób z okolic naszej szkoły, a następnie przygotowaliśmy się do działań związanych z problemami, które zostały poruszone w tym badaniu.

    Każdy dzień dotyczył czegoś innego:

    1 dzień : Zamieniamy plastikowe doniczki na słoiczki,

    2 dzień: Nie wyrzucamy resztek: Peelingi  między innymi z kawy, skórki od cytryny; Czyszczenie butów skórką od banana; Eko karmniki dla ptaków,

    3 dzień: Zachęcamy do sprzątania okolic naszej szkoły. Chętni wpisywali się na listę. Pokaz filmiku: Nie wyrzucamy śmieci na ziemię, Nie używamy plastików, Sprzątamy po sobie.

    4 dzień: Pokazujemy jak zrobić torbę na warzywa, owoce wielokrotnego użytku i zastąpić nimi plastikowe woreczki.  Pomaga nam p. Aleksandra Kujawa i zachęca także dzieci do wykonywania takich toreb na zajęciach technicznych. Wykonywanie gumek do włosów z niepotrzebnych skarpetek.

    5 dzień: Jak zrobić ocet z resztek – pokaz. Używamy butelek szklanych, bidonów lub butelek wielokrotnego użytku  do napojów w szkole i poza nią – prezentacja.

     

    Tydzień Edukacji Globalnej zakończył się dużym sukcesem. Wielu uczniów i nauczycieli bardzo popierało nasze działania  i sami mówili o własnych pomysłach Ekologicznych J

     

    Dziewczynki z kl. 6E pod opieką p. Justyny Włoch: Alicja Baranowaka, Martyna Koźlak, Milena Łukawska, Nadia Krzemkowaka, Karolina Nawrocka, Jagoda Suty oraz Natalia Lubojemska (w zastępstwie za Amelię Buklewska, która niestety nabawiła się kontuzji L) świetnie przygotowywały się do różnych Eko działań i już planują kolejne J

  • Mistrz Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Piłce Ręcznej Chłopców 

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny zdobyła złoty medal Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Uczniowie klas sportowych 8a i 7a przeszli przez wszystkie szczeble rozgrywek bez porażki, czym potwierdzili, że zasługują na najwyższe laury w tej dyscyplinie. 

    Zespół reprezentowali: Jakub Kulpeksza, Jakub Grędysa, Karol Urbański, Szymon Frankowski, Mikołaj Grochowski, Kacper Jaszewski, Mikołaj Wencel, Oskar Lubiszewski, Norbert Gwizdała,Krzysztof Karski, Dominik Zabrocki, Jakub Borowik, Wiktor Wolanin, Igor Sikora, Tymon Ziółkowski, Krzysztof Mirr, Kacper Majewski, Michał Juziak. 

    Gratulujemy! 

  • „Barwy jesieni”

    „Barwy jesieni”

    Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym

    "Barwy jesieni"

    Robiąc zdjęcie swoim telefonem, czy aparatem fotograficznym uchwyć piękno jesiennego krajobrazu. Na fotografii mogą zostać przedstawione  np.: budynki, park, las, zwierzęta, rośliny, itp. Prosimy nie fotografować ludzi. Zdjęcia, na których widoczne będą postacie zostaną odrzucone ze względów formalnych.

    Wszystkie fotografie zostaną wystawione na szkolnej wystawie w grudniu 2019 roku, a autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody.

    Uczestnik konkursu powinien  dostarczyć 1 fotografię kolorową o wymiarach 15x21cm.

    Zdjęcie należy umieścić w kopercie oraz dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem autora i klasą.

     

    Kryteria oceny zdjęć konkursowych:

     - prezentujące temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę,

     - charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu i ciekawymi obserwacjami,

     - oceniana będzie również: estetyka i efekt wizualny, przejrzystość,

    -  techniczna poprawność wykonania zdjęcia.

     

    Prace nie podlegają zwrotowi, a wszelkie koszty związane z udziałem w konkursie ponosi uczestnik.

    Prace należy dostarczać od 29 października do 29 listopada 2019 roku do pani K. Idzikowskiej lub pana R. Kuzimskiego.

    Serdecznie zapraszamy

  • " Solidarnie dla transplantacji"

    W dniach 20- 21 listopada  dla klas 7-8 odbyła się w naszej szkole prelekcja dotyczącą transplantacji i promowania dawstwa narządów pod hasłem " Solidarnie dla transplantacji"  Organizatorzy nauczyciele biologii.

  • " Zwierzęta - lubię, szanuję, dbam!"

    14 listopada nasze uczennice otrzymały nagrody za udział w konkursie ekologicznym ,,Zwierzęta- lubię, szanuję, dbam!", który zorganizował Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

    Konkurs polegał na nakreceniu spotu reklamowego, mający na celu uświadomić młodzieży, że nie zawsze potrzebna jest ludzka ingerencja w środowisko oraz należy podejmować uzasadnione decyzje zabierania młodych zwierząt z ich naturalnego środowiska. Laureaci konkursu: Klasa 8e-Julia Kwiatkowska , Nicole Rybak , Agata Żuławska. Klasa 8b- Anita Bilicka ,Anna Gutowska i Nikola Gwizd. Serdecznie gratulujemy!

  • Koło Piętaszek

    W ramach koła Piętaszek nasza grupa zwiedziła Muzeum Exploseum. Tematem naszej wycieczki była ,, Praca przymusowa w czasie II Wojny Światowej,,Podszas tej lekcji zostały poruszone zagadnienia związane m.in.z procedurą warunku do pracy przymusowej III Rzeszy, jej formami, warunkami oraz podziałem narodościowym robotników.

    Opiekunowie: R.Kuzimski, M.Noskoau, K.Idzikowska

  • Podziękowanie

  • Konferencja BOAT( Bydgoszcz Open And Tolerant).

    W piątek 15 listopada, w auli Copernikanum UKW, odbyła się konferencja BOAT. To kolejne działanie w ramach Miejskiego Projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna. Program składał się z następujących części: rozstrzygnięcie konkursu pt. "Arka Noego", Jedna Drużyna, Wehikuł Czasu, Bydgoszcz Otwarta, Wodowanie Łodzi. Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Kocińska, Julia Leśniewska. Szymon Trzebuniak, Katarzyna Kowalska, Anna Stępnik, Barbara Dura, Alicja Ćwiklińska, Lena Wasielewska z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w konferencji. Podsumowaniem jej było wypełnienie ankiet na temat propozycji działań zwiększających otwartość i tolerancję w naszym mieście. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i filmowej z przebiegu tego wydarzenia na stronie internetowej Projektu.

    Opiekun: Aleksandra Kaszowska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
    ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 3
    85-796 Bydgoszcz
  • (052) 344 35 85

Galeria zdjęć