Profil szkoły Dokumenty Historia Pieśń szkoły Patron szkoły Komunikaty Dyrektora Szkoły Warunki ubezpieczenia Plan lekcji i czas trwania zajęć szkolnych Godziny dostępności

Komunikaty Dyrektora Szkoły

Prośba do rodziców

Dyrekcja szkoły bardzo prosi wszystkich rodziców przyprowadzających swoje dzieci do szkoły o zapewnienie im pełnego bezpieczeństwa.

Dojścia do szkoły oznaczone są przejściami dla pieszych.

Proszę zaniechać przyprowadzania dzieci przez parking znajdujący się przy stołówce szkoły.

Idąc tą drogą, przeprowadzacie swoje dzieci w miejscach niedozwolonych dla pieszych, łamiąc w ten sposób przepisy ruchu drogowego.

Parking oznaczony jest znakami z napisem: „Zakaz przejścia”. Uczniowie, którzy wracają ze szkoły sami, wracają tą samą drogą,

którą przyprowadzili ich rodzice lub opiekunowie. Niejednokrotnie wracają właśnie przez parking i są zdziwieni reakcjami nauczycieli parkujących samochody,

że nie powinni tędy przechodzić. W razie wypadku szkoła nie bierze odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.

Bydgoszcz, dnia 14 grudnia 2010r.

.

Szanowni Rodzice

Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 66 od dłuższego czasu stara się wybrać patrona dla swojej placówki. Pierwszy wybrany patron „Bydgoskich Mistrzów Olimpijskich” nie został pozytywnie zaopiniowany ze względu na podobne imię innej szkoły- Zespołu Szkół nr 9. Następne wybory nie wyłoniły kandydata większością głosów. Obecnie Stowarzyszenie Weteranów Misji Pokojowych ONZ zaproponowało szkole przyjęcie imienia „ Uczestników Misji Pokojowych ONZ”. Rozpoczęliśmy ponownie procedury w celu wyboru patrona. O misjach i ich bohaterskich uczestnikach słyszymy prawie codziennie. Są oni wśród nas, bo wielu naszych Rodziców było, jest i będzie brało udział w misjach. Także nasi uczniowie słyszą w środkach masowego przekazu o udziale polskich żołnierzy w doraźnych siłach ONZ.

Odbyło się spotkanie przedstawicieli SWMP ONZ z Radą Pedagogiczną, na której przedstawiono nazwę oraz omówiono szczegóły współpracy ze stowarzyszeniem. W Polsce nie ma jeszcze żadnej szkoły o takim imieniu. Rada Pedagogiczna pozytywnie zaopiniowała tę kandydaturę.

W późniejszym terminie odbyło się spotkanie z Radą Rodziców, która również jednogłośnie poparła wybór takiego patrona.

Przez cały czas uczniowie zapoznają się ze znaczeniem misji pokojowych ONZ. Prowadzone są zajęcia, pokazy i spotkania. W pobliżu szkoły, na skrzyżowaniu ulic Akademickiej i Andersa, znajdujące się tam rondo będzie nosiło nazwę „Rondo ONZ”.

Pamiętajmy jednak, że przez cały czas wybieramy patrona spośród trzech kandydatur: Kawalerów Orderu Uśmiechu, ks. Zygmunta Trybowskiego oraz Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Z sylwetkami pierwszych dwóch kandydatów zapoznaliście się Państwo wcześniej.

Kolejne wybory, miejmy nadzieję, że ostatecznie rozstrzygające wybór patrona Szkoły Podstawowej nr 66 odbędą się 11 czerwca 2012 r. na „Drzwiach otwartych”. Prosimy Państwa o liczny udział i jednocześnie wierzymy, że Wasze głosy pomogą nam w wyborze odpowiedniej kandydatury. Chcemy, żeby nasi uczniowie mieli godne wzorce do naśladowania. Bardzo nam zależy na podniesieniu wizerunku szkoły.

Dziękuję za uwagę, wyrozumiałość i Państwa zaangażowanie w życie naszej szkoły.

Dyrektor SP 66

Małgorzata Pilewska