Informacje Wydarzenia 2023/2024 Koła zainteresowań Archiwum - Wydarzenia z życia świetlicy

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku

w godzinach 6.00 - 16.30

Numer telefonu do świetlich szkolnej - 885-550-517

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

obowiązujący w roku szkolnym 2024/2025

WYPEŁNIONE WNIOSKI PROSIMY SKŁADAĆ BEZPOŚREDNIO DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ DO 14 CZERWCA 2024 R.

ZGLOSZENIE_DO_SWIETLICY_2024_2025.docx

Pracownicy świetlicy:

Lucyna Gornowicz, Sylwia Kurowska, Jolanta Grabka-Przybyszewska,
 Oliwia Wojtkowska.

Świetlica ma do dyspozycji jedno główne pomieszczenie, które jest wyposażone w wykładzinę dywanową, kanapę, stoliki, krzesełka, gry planszowe, puzzle, książki, klocki i zabawki. Korzystamy także z tablic interaktywnych w salach lekcyjnych.

W świetlicy są też:

- pomoce do zajęć umysłowych (globus, układanki wyrazowe),

- pomoce do gier i zabaw ruchowych (sprzęt sportowy),

- pomoce i materiały do zajęć plastycznych i technicznych (kredki, pędzle, różnego rodzaju farby, bloki rysunkowe i techniczne, papier kolorowy, wycinanki, nożyczki, kleje, materiały przyrodnicze itp.),

- pomoce do zajęć umuzykalniających

Sala urządzona jest estetycznie i kolorowo, funkcjonalnie i bezpiecznie.

Uroku dodają piękne kwiaty, o które dbają dzieci.

Dodatkowym pomieszczeniem jest „mała świetlica”, w której uczniowie mają szansę na odrobienie zadań domowych oraz zabawę na dywanie. Posiadamy małe klocki konstrukcyjne, gry dydaktyczne oraz puzzle. Sala wyposażona jest w tablice magnetyczne, które są pomocne podczas prowadzenia różnorodnych zajęć.

Uczniowie w świetlicy mają możliwość podjęcia samodzielnej decyzji o tym, co w danym momencie mają ochotę robić, czym się bawić, co czytać.

Co dzień, jeśli nie pada deszcz, dzieci wychodzą na plac zabaw i spacery.

Cele i zadania świetlicy - opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne - zawarte są w planie zajęć wychowawczo-dydaktycznym, który jest spójny z programem wychowawczo - profilaktycznym szkoły, realizowanym przez nauczycieli.

Zajęcia tematyczne prowadzone są o stałych, określonych porach.

A są to zajęcia:

- dydaktyczne

- czytelnicze

- plastyczne

- techniczne

- muzyczne

- gry i zabawy ruchowe.

Dzieci mają również możliwość odrabiania lekcji.

Świetlica jest podstawowym ogniwem, które realizuje opiekuńczo-wychowawczą funkcję szkoły. Pomaga rodzicom w procesie wychowania dzieci, zapewniając im wszechstronną opiekę wychowawczą, rozwija pozytywne oddziaływanie grup rówieśniczych, mających duże znaczenie w kształtowaniu osobowości młodego człowieka, zaspokaja potrzeby wychowanków w dziedzinie kreatywnej i rekreacyjnej. Świetlica, poprzez uczestnictwo wychowanków w różnych kołach zainteresowań, konkursach szkolnych i pozaszkolnych oraz w turniejach sportowych - daje możliwość wykazania się wiedzą, sprawnością i umiejętnościami, zaspokaja potrzeby aktywności i działania oraz samorealizacji.

Wszyscy nauczyciele świetlicy mają odpowiednie kwalifikacje do pracy, co pomaga utrzymać właściwy poziom funkcjonowania placówki oraz zapewnia wszechstronny rozwój wychowanków.