Wyniki konkursu pt. „Hello Britain – Najsłynniejsze Zabytki Wielkiej Brytanii”.
I miejsce – Łukasz Truskawa kl. 5d
II miejsce – Joanna Susek kl. 5b
III miejsce – Miłosz Domżalski kl. 5a
Zwycięzcy otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
Anna Konwińska, Aleksandra Michniewska
W naszej szkole hucznie obchodziliśmy Tydzień książki. Uczniowie wykonali okładki do swoich ulubionych książek i nimi ozdobili drzwi swojej sali. Kolejnego dnia dzieci wzięli udział w zabawie w poszukiwaniu zaginionych cytatów. Uczniowie poradzili sobie świetnie, a ich trud został nagrodzony. Następnym zadaniem było przyniesienie swojej ulubionej książki i czytanie jej fragmentów swoim kolegom i koleżankom na lekcjach. Zorganizowane były także przerwy z książką, gdzie uczniowie na dużych przerwach oddawali się lekturze.
Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za włączenia się do akcji i propagowania czytelnictwa wśród naszych uczniów.
Organizatorki- E. Wardowska, E. Madajewska
5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
W związku z tym zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w szkolnym konkursie "Sławne osoby z niepełnosprawnościami”.
Załącznik do pobrania na stronie internetowej szkoły, dołączony do regulaminu szkoły.
Życzymy udanej zabawy
Koordynatorzy konkursu
W kwietniu i maju Aktywni Błękitni z klas 7b i 6c odwiedzili pierwsze w Polsce Muzeum Wodociągów, które działa na terenie ujęcia wody Las Gdański oraz w Wieży Ciśnień w Bydgoszczy.
Przy ulicy Gdańskiej w ramach tzw. ścieżki edukacji ekologicznej zwiedziliśmy liczne ekspozycje, głównie zabytkowe urządzenia wodociągowe: hydranty, zdroje uliczne i pompy. Podziwialiśmy replikę średniowiecznego rurmusa, za pomocą którego w XVI wieku ponad murem miejskim dostarczano do Bydgoszczy wodę z Brdy. Obejrzeliśmy współczesne urządzenia: pompy, zasuwy, zawory… Wszystko mogliśmy dotknąć i zobaczyć, jak działa, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć sposób funkcjonowania urządzeń wodociągowych oraz proces gospodarczego pozyskiwania wody. Mieliśmy także okazję zobaczyć ogród wodny, zapoznać się z jego budową funkcjonowaniem oraz licznymi zaletami .
# Regulacja mikroklimatu: Ogrody wodne mają zdolność do łagodzenia efektu miejskiej wyspy ciepła.
# Oczyszczanie powietrza: Roślinność wodna działa jak naturalny filtr, usuwając zanieczyszczenia i dostarczając tlen, co znacząco poprawia jakość powietrza w miastach.
# Wsparcie bioróżnorodności: Tworząc odpowiednie siedliska, ogrody wodne przyciągają różnorodne gatunki roślin i zwierząt, co jest kluczowe w erze masowej utraty bioróżnorodności.
# Estetyka i wypoczynek: Przestrzenie wodne w miastach stają się miejscem relaksu i rekreacji, poprawiając dobrostan psychiczny mieszkańców.
Warto zainwestować w takie przedsięwzięcia, bo ten ekosystem wodny przyczynia się do poprawy jakości życia w coraz bardziej betonowych aglomeracjach.
Małgorzata Małaczyńska
Szkolny koordynator Programu Aktywni Błękitni
Z końcem kwietnia, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu ogłaszamy wyniki międzyszkolnego konkursu „Nie bądź zielony w temacie AUTYZMU”. Wybór laureatów był bardzo trudny ze względu na ilość prac, które otrzymałyśmy.
WYRÓŻNIONE PRACE
Klasy 1-3
- Amelia Sikorska kl. 3a SP66
- Gabriela Wieruszewska kl. 1d SP66
- Julia Przybylska kl. 2d SP66
- Wiktor Więckowski kl. 1c SP9
- Maja Mazur kl. 3a SP9
- Hanna Kapturska kl. 2d SP9
Klasy 4-8
- Dawid Rutkowski kl. 4a SP66
- Natasza Sz. kl. 5c SP66
- Alicja J. kl. 5c SP66
- Amelia M. kl. 5c SP66
- Emilia Z. kl. 6c SP66
- Oliwia D. kl. 6c SP66
Dziękujemy
Renata Borzyszkowska
Daria Nogga
Zofia Pachota-Pliszka
To doskonała okazja dla dzieci do odkrywania piękna otaczającego świata w sposób naturalny i bliski ich wrażliwości. Fotografia pozwala na wyrażenie siebie, rozwijanie spostrzegawczości oraz czerpanie radości z twórczego działania. Celem konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych zdjęć, ale przede wszystkim zainspirowanie dzieci do patrzenia na świat w nowy, kreatywny sposób.
Grupa docelowa: Uczniowie SP 66 w Bydgoszczy.
Tematyka konkursu:
1. „Świat Moimi Oczami” – zadaniem uczestników jest uchwycenie na zdjęciach świata takim, jakim go widzą i odczuwają. Mogą to być zdjęcia miejsc, przedmiotów lub sytuacji, które są dla nich ważne i interesujące.
2. „Miejsca, które lubię” – fotografie ulubionych miejsc, które wywołują pozytywne emocje, przywołują wspomnienia lub kojarzą się z radością i poczuciem bezpieczeństwa.
3. „Kolory wokół mnie” – zdjęcia ukazujące barwy dostrzegane w codziennym otoczeniu. Może to być gra kolorów w przyrodzie, w przedmiotach codziennego użytku lub w inspirujących miejscach.
Zasady uczestnictwa:
• każdy uczeń może zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia – po jednym w każdej kategorii tematycznej,
• zdjęcia wykonane samodzielnie, mogą być kolorowe, czarno-białe lub w tonacji sepii,
• fotografie mogą być wykonane dowolnym urządzeniem (aparat fotograficzny, smartfon, tablet),
• każde zdjęcie powinno zawierać: imię i nazwisko ucznia, klasę, temat (np. „Świat Moimi Oczami”) oraz krótki opis zdjęcia.
Kryteria oceny:
• kreatywność i oryginalność,
• zgodność z tematyką – czy zdjęcie odzwierciedla wybrany temat,
• jakość techniczna – staranność wykonania, kompozycja, wykorzystanie światła i koloru,
• wkład pracy – doceniane będzie zaangażowanie i wysiłek włożony w wykonanie fotografii.
Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
Koordynator konkursu: Agnieszka Przedwojska
Zgłoszenia: Zdjęcia konkursowe należy dostarczyć do sali 226, do p. Agnieszki Przedwojskiej, najpóźniej do 21 maja 2025 r.
Ogłoszenie wyników: Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym profilu na Facebooku do 30 maja 2025 r.
Rodzinny Miejski Konkurs Plastyczny „Urokliwe zakątki Bydgoszczy” został oficjalnie rozstrzygnięty! Realizowany był pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego „Mamo, tato – pobawmy się razem”.
Do konkursu wpłynęło ponad 40 prac. Z radością informujemy, że wśród LAUREATÓW znajdują się 3 uczennice naszej szkoły.
KATEGORIA – Przedszkola i klasy 1-4
ANTONINA LEWANDOWSKA kl.3a
KATEGORIA – Klasy 5-8
ELENA PILICH kl.7c
MARIKA DOMAGALSKA kl.5c
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 kwietnia w Urzędzie Miasta Bydgoszczy. Nagrodzone prace oraz inne wyróżnione dzieła można oglądać na wystawie w Urzędzie Miasta.
Dziękujemy uczestnikom za twórczy wkład i gratulujemy zwycięzcom!
SP 66 Mistrzem Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Piłce Ręcznej Chłopców!
Gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 8-11.06.25r. w Piotrkowie Trybunalskim.
Godziny otwarcia
Dla mieszkańców bez wcześniejszym rezerwacji – bezpłatnie:
PONIEDZIAŁEK - PIATEK 16:00 – 18:00
SOBOTA 14:00 – 18:00
NIEDZIELA 10:00 – 18:00
Dla osób wynajmujących – odpłatnie (po podpisaniu umowy)
PONIEDZIAŁEK - PIATEK 18:00 – 21:00
SOBOTA 10:00 – 14:00 ORAZ 18:00 – 19:00
NIEDZIELA 18:00 – 21:00
Informacje o wynajmie:
Tel. 782 – 250 - 121
e-mail: sp66@edu.bydgoszcz.pl
W słoneczny, wiosenny piątek 25 kwietnia klasy I-III wzięły udział w trzeciej odsłonie sportowych rozgrywek. Mamy za sobą już edycje: jesienną, zimową i teraz przyszedł czas na wiosenną. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia, rywalizowali ze sobą, kibicowali swoim klasom i wszyscy świetnie się bawili. Było dużo śmiechu i pozytywnych wrażeń. Wszystkie klasy zostały nagrodzone sportowymi gadżetami. Teraz pozostaje nam już tylko odliczać dni do edycji letniej sportowych rozgrywek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział, dobrą zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych rozgrywek już całkiem niebawem. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Organizatorki: Oliwia Wojtkowska, Ewelina Wardowska
Na obiady wpłacamy w dniach 28.04.2025 – 6.05.2025 - ostateczny termin na konto nr 57 1240 6452 1111 0010 4801 0633 kwotę 119,00zł (17 dni x 7,00 zł)
(proszę w tytule przelewu wpisać imię, nazwisko i klasę dziecka ! )
Daria Szczutkowska
Odżywcza i prozdrowotna moc wody jest znana nie od dziś i wiąże się z jej bogatą symboliką. Woda to podstawa świata. Dlatego znalazła swoje miejsce w mitach, wierzeniach i obrzędach. O bogatej symbolice wody w naszej kulturze może świadczyć mnogość powiedzeń, które podkreślają jej siłę, nieokiełznanie, energiczność, zmienność i nieprzewidywalność.
W kwietniu odbyły się dwa konkursy:
I. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. ,, WODA w mitach, wierzeniach i obrzędach”.
Laureaci: Kacper Kiełtyka ,,0” SP 66
Wojtek Sywula kl.3f ZS Nr 30
Aurelia Małkowska kl.5c SP66
Wyróżnienie: Jan Glezman ,,0” SP66
Wojtek Koźlakowski kl.3f ZS Nr30
Daniel Piotrowski kl. 3d SP66
Marta Burek kl. 5c SP66
Aleksander Gales kl.5c SP66
II. KONKURS QR pt. ,, WODA w powiedzeniach”.
1 miejsce: Maciej Sołtysiak kl.5c
2 miejsce: Emil Oleszko kl.6c
3 miejsce: Liliana Maltańska kl.4c
Gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do udziału w Rodzinnym Konkursie "Zielone miasto- bioróżnorodność wokół nas".
Link do regulaminu konkursu: Regulamin_Konkursy.pdf
Nasi Chłopcy w Bydgoszcz Informuje!
Zapraszamy do artykułu w poniższym linku.
https://bydgoszczinformuje.pl/nie-chca-byc-lewandowskim-wola-szmala-i-bieleckiego-uks-iskra-bydgoszcz-zamiast-nogi-wybrali-szczypiorniaka/
15 kwietnia w naszej szkole odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu „W krainie baśni H.CH. Andersena” dla uczniów fordońskich klas 3. Zadaniem ucznia było rozwiązanie testu dotyczącego 6 baśniach Andersena oraz znajomości życiorysu pisarza. Uczniowie minęli do wyboru dwie formuły- stacjonarnie w naszej szkole lub on – line. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałą znajomością twórczości H. CH. Andersena.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym!
Wyniki:
I miejsce – Ewa K. kl. 3d SP 67
II miejsce – Agata S. SP 66
Antonina L. kl. 3a SP 66
III miejsce – Lena Ż kl. 3e
Maria M. KL.3a SP44
Organizatorki:
Zadrużyńska, E. Madajewska, E. Wardowska
Grupa odwiedziła największe w Polsce amatorskie obserwatorium astronomiczne, które znajduje się w Niedźwiadach pod Szubinem. Prowadzi je Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne Grupa Lokalna. Do dyspozycji naszych uczniów - pasjonatów astronomii był największy w kraju teleskop systemu Newtona na montażu paralaktycznym o średnicy 603 mm i ogniskowej 2.802 mm. Całość waży około 3 ton. Budowa teleskopu trwała 12 lat. Dzięki teleskopowi możliwe są obserwacje ciał niebieskich oddalonych od Ziemi o tysiące lat świetlnych. Pozwala to dostrzec obiekty 30 tys. razy słabsze niż te widoczne gołym okiem.
Uczniowie wzięli także udział w wykładzie pt. „Skąd przybywają?” na temat meteorytów, poprowadzonym przez prezesa stowarzyszenia - pana Marka Nikodema oraz obejrzeli zgromadzone okazy skał kosmicznych (np. skał księżycowych) i meteorytów.
Zwieńczeniem wieczornego spotkania było wspólne ognisko.
Spotkanie pod gołym niebem było nie lada gratką dla uczniów i na długo pozostanie w pamięci…
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko ze świątecznymi mydełkami, świecami i lizakami.
Zapraszamy w maju przed Dniem Mamy i Taty.
W marcu i kwietniu, Aktywni Błękitni włączyli się w szereg działań. Uczestniczyli w zajęciach rozwijających odpowiedzialne podejście do przyrody i troskę o zasoby wody słodkiej i słonej: Stop suszy, Chroń wody i morze, Sposoby oszczędzania wody, Mała i duża retencja wody. Rozwiązywali wodne rebusy i krzyżówki oraz zadania interaktywne. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w maratonie gier edukacyjnych: planszowej- Bydgoski Węzeł Wodny, Wodny Piotruś i Wodne Puzzle.
Rozgrywający ,,odbyli” podróż po Kanale Bydgoskim i rzece Brdzie, od przystani wodnej ,, Gwiazda” do mety w Brdyujściu. Początkowo poruszali się tramwajem wodnym, następnie kajakiem. Odpowiadali na pytania, poznawali ciekawostki, układali 6- elementowe puzzle ( np. Wenecja Bydgoska, ,, Słonecznik” z Halą Łuczniczka, Wyspa Młyńska, czy Przystań Bydgoszcz- Marina). Odwiedzili Śluzy: Czyżkówko, Okole i Miejską, Wyspę Młyńską, Rybi Rynek z Barką Lemara i Wyspę Zimne Wody- ostoję ptactwa wodnego, m.in. czapli siwej.
W czwartek, dzieci ze szkolnej grupy 0 uczestniczyły w warsztatach pn. ,, Wody to nie śmietnik”. W pierwszej części spotkania uczennice klasy 6c, Emilia i Lena, przedstawiły krótkie prezentacje i poprowadziły dyskusję na temat występowania i znaczenia wody w przyrodzie i gospodarce człowieka, jej naturalnych zasobów i niedoborów, a także sposobów racjonalnego korzystania z wody i jej retencji. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.
W części drugiej, wszyscy uczestnicy wykonali prace plastyczne obrazujące wodny świat. Do ich namalowania wykorzystali własną wyobraźnię, farby i dłonie.