Bardzo serdecznie zaraszamy na Festyn Rodzinny SP66.
Festyn odbędzie się w sobotę - 9 czerwca 2018r. w godzinach 10.00- 13. 00
Przebieg imprezy:
Mamy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych min.:
Stanowiska twórcze i artystyczne:
ZAPRASZAMY!
Pierwsze Bydgoskie Uczniowskie Spotkania Humanistyczne, które odbyły się 30 maja br., są podsumowaniem działań Miejskiego Projektu SZKOŁA OTWARTA i TOLERANCYJNA. W tym wydarzeniu uczestniczyła p. Dyrektor Małgorzata Pilewska-Woźniak, szkolny koordynator p. Aleksandra Kaszowska z delegacją szkolną uczniów z klasy 7a: Hubertem Czają, Wiktorią Ciechacką i Szymonem Ciechackim oraz uczniowie nagrodzeni, prezentujący wystawę, zwiedzający wraz z ich opiekunami. Spotkanie miało miejsce na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy. Harmonogram gali obejmował uroczystość wręczenia certyfikatów specjalnych dla szkół, rozdania nagród, zaprezentowania przez szkoły przygotowanej kultury. Nasza szkoła otrzymała jako jedna z czternastu szkół - Certyfikat Specjalny Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej, który odebrała p. Dyrektor Małgorzata Pilewska-Woźniak.
W sąsiedniej auli odbyło się wręczenie nagród w konkursach: "Tropiciele mitów, stereotypów" oraz "Pociąg do Sztuki" o czym możecie przeczytać więcej w odrębnych informacjach. W czasie trwania gali na Festiwalu Kultur w wyznaczonym miejscu, szkoły prezentowały kultury. Nasze stanowisko - kulturę śródziemnomorską - przedstawiali pod kierunkiem p. Karoliny Idzikowskiej i p.Moniki Noskoau uczniowie z klasy 6b: Anna Gutowska, Mateusz Kurek, Mateusz Leszczyński, Miłosz Obrębski, Agata Suchocka i Aleksander Klonowski. Wszystkie stanowiska zwiedzały grupy szkolne, od nas uczniowie klasy 6b z p. Ewą Głód. Ponadto w czasie gali nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu uczniów nominowanych do KOSTKI 2018, w którym nasza uczennica Julia Sosnowska z klasy 6d zdobyła II miejsce.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Szkolny lider SOiT - Aleksandra Kaszowska.
30 maja br. podczas Gali Finałowej I BUSH odbył się finał konkursu, w którym ośmiu naszych finalistów wzięło udział. To jedno z wielu działań, w których braliśmy udział, w ramach Miejskiego Projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna. Wszyscy finaliści otrzymali te same pytania w 15 rundach dotyczące najsłynniejszych dzieł sztuki. Przed usłyszeniem pytań gracze musieli obstawiać punkty, o które będą grać. Na odpowiedź mieli po 30 sekund. Liczyła się wiedza, umiejętność przewidywania i czas odpowiedzi. Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces!
Oto laureaci:
I miejsce - Estera Hoffman - kl.7e
II miejsce - Adam Kaniecki - kl.7a
III miejsce - Mateusz Modliborski - 7d.
Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy jeszcze wielu takich sukcesów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Opiekun - Aleksandra Kaszowska
24 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się finał V edycji miejskiego konkursu dla szkół podstawowych „ONZ oczami dziecka”. Projekt był realizowany w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Szkoły reprezentowały 3-osobowe zespoły złożone z uczniów klas 6-7, które zmagały się w 9 konkurencjach konkursowych. W pierwszej części drużyny rozwiązywały quiz dotyczący historii i działalności ONZ i UNICEF. Następnie rozpoznawały flagi amerykańskich państw członkowskich ONZ; w oparciu o mapy, zdjęcia i teksty źródłowe nazywały miejsca, w których były lub są misje pokojowe ONZ w Ameryce; kojarzyły z amerykańskimi państwami członkowskimi ONZ zdjęcia zebrane na „amerykańskim stole”. Swoją wiedzę dotyczącą Ireny Sendlerowej i Ludwika Rajchmana sprawdzały w zadaniu typu prawda- fałsz. Uczestnicy konkursu wykazywali się znajomością podstawowych słów w języku rosyjskim, włoskim, angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Zawodnicy udzielali pierwszej pomocy oraz rozwiązywali zadania matematyczne dotyczące misji pokojowych. Ostatnie zadanie polegało na zaprojektowaniu plakatu Ambasadora Dobrej Woli UNICEF promujący jego akcję pomocy dzieciom. Nad całością czuwali eksperci ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.
Zmagania wyłoniły trzy najlepsze drużyny:
- I miejsce - SP w Dąbrowie Chełmińskiej
- II miejsce - SP nr 66
- III miejsce - SP nr 14
Nagrodzono wszystkich uczestników konkursu, którzy reprezentowali wysoki poziom opanowania zagadnień związanych z ONZ i ich misjami pokojowymi.
UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!!!
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Dnia 23 maja 2018r., w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego oraz Bydgoskiego Festiwalu Nauki odbył się konkurs teatralny TuTam połączony z happeningiem.
W ramach konkursu, dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych z emisji głosu oraz grze fabularnej. W trakcie imprezy odbył się również happening , podczas którego dzieci miały okazję zaprezentować hasła dotyczące wartości, którymi każdy człowiek powinien kierować się w życiu oraz pobawić się dużymi bańkami mydlanymi. Na zakończenie, uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy, pod kierunkiem pani Renaty Bukowskiej i Ewy Misko, zaprezentowali przedstawienie „Brzydkie kaczątko”.
Miłym akcentem kończącym imprezę była wycieczka po Bydgoszczy - podczas której dzieci poznały historię naszego miasta.
Szkoła Podstawowa Nr 66 organizuje dodatkową rekrutację dla chłopców klas 3 do klasy o profilu sportowym - koszykówka. Zainteresowani uczniowie mogą zgłosić się do pani Katarzyny Januszek - Kuzimskiej lub do sekretariatu naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy, mamy tylko kilka wolnych miejsc.
Serdecznie zapraszamy szkoły i przedszkola na organizowany przez miasto Dzień Dziecka na placu zabaw „Fordoński skwer” - niedaleko skrzyżowania ulic Twardzickiego i Rataja.
NASI UCZNIOWIE Z 11 KLAS TRZECICH WZIĘLI UDZIAŁ W
REGIONALNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM
„ W POGONI ZA BĄBLEM”,
KTÓREGO PATRONEM HONOROWYM JEST:
KUJAWSKO-POMORSKI KURATOR OŚWIATY ORAZ
KUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI
29 MAJA ZOSTAŁY OGŁOSZONE WYNIKI I WRĘCZONE NAGRODY.
OTO NAJLEPSI MATEMATYCY SP66 ( KLASY TRZECIE):
LAUREAT III m.- Wojciech Mrozik z klasy III b,
FINALISTA IV m.- Jagiełło Miłosz z klasy III b,
FINALISTA – Ziombek Michał z klasy III c,
FINALISTA- Maliński Bartek z klasy III c,
FINALISTKA –Dura Agata z klasy III b,
FINALISTKA- Nowak-Olszańska Maria z klasy III e.
Ogromne brawa !!!
Opiekun konkursu:
Lucyna Szopińska
30.05.2018r. na torze stadionu CWZS „Zawisza” odbył się Wielki Finał zawodów Cza r2 kółek, w którym wystartowało 144 zawodników wyłonionych drogą eliminacji w półfinałach z czterech stref.
Uczniowie naszej szkoły nie mieli sobie równych i uzyskali tytuł najlepszej Szkoły Podstawowej, broniąc tytułu z ubiegłego roku i otrzymali Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Do tego zaszczytnego tytułu przyczynili się wszyscy uczniowie biorący udział w Wielkim Finale: Wiktoria Słowik z klasy 1d, Kornelia Gwizdała z klasy 1c, Zofia Matuła z klasy 3k, Jakub Sosnowski z klasy 2a, Filip Osiński z klasy 4a oraz czwórka uczniów z klasy piątej i szóstej.
Nagrody indywidualne zdobyte przez uczniów to:
I miejsce wywalczyła Kornelia Gwizdała 1c
II miejsce wywalczył Jakub Sosnowski 5a
I miejsce wywalczył Tymon Ziółkowski z kl. 6a
II miejsce wywalczyła Julia Sosnowska z kl. 6d
II miejsce wywalczył Igor Sikora z kl. 6a
III miejsce wywalczył Konrad Poznań z kl. 6a
Za pierwsze miejsca uczestnicy otrzymali rower, za drugie bon towarowy za 50zł z upominkiem, za trzecie miejsce upominek.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Miło nam poinformować wszystkich, że uczniowie naszej szkoły w roczniku 2006 i młodsi zostali Mistrzami Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Piłce Ręcznej Chłopców! Zespół zwyciężył w wielkim stylu nie przegrywając w lidze żadnego meczu!
Zespół reprezentowali: Gracjan Bednarowski, Damian Kawala, Patryk Golimowski, Krzysztof Mirr, Paweł Pławski, Michał Juziak, Aleksander Przybysz, Krystian Niezgódka, Krzysztof Koszyński, Jakub Jaroszewski, Mikołaj Sprenglewski, Oliwier Pawlina, Michał Koryszko, Szymon Jankowski, Maksym Stalewski, Fabian Łoboda, Arkadiusz Błaszczyk, Tymon Ziółkowski, Kacper Misko, Kacper Majewski, Kacper Wiśniewski.
Trenerzy: Artur Markowski, Ewelina Grodzka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W piątek, dnia 25 czerwca na stadionie przy ul.Sielskiej w półfinałach wyścigów rowerowych „Czar 2 kółek” z klas I - III wzięło udział dziewiętnastu uczniów z naszej szkoły. Do finałów ze złotym medalem zakwalifikowała się: Wiktoria Słowik z kl. 1d, ze srebrnym medalem Kornelia Gwizdała z klasy 1c oraz Filip Osinski z klasy 4a oraz z brązowym Zofia Matuła z klasy 3k oraz Jakub Sosnowski z klasy 2a.
Finały już wkrótce - w środę 30 maja. Trzymamy kciuki.
Dnia 23 maja br. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs pod w/w tytułem. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz współpracę zespołową. Organizatorki konkursu: p. Grażyna Chylak i p. Aleksandra Kaszowska przywitały drużyny szkolne wraz z ich opiekunami: p. Małgorzatą Jakutowicz i p. Małgorzatą Domańską. Następnie p. Grażyna Chylak wprowadziła zebranych w zagadnienia konkursu, który składał się z części teoretycznej i praktycznej. Po rozwiązaniu testu teoretycznego z zakresu przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy nastąpiła przerwa. W międzyczasie komisja konkursowa sprawdziła i podliczyła punkty, a dla uczniów był przygotowany poczęstunek. Później drużyny wykonały zadania praktyczne. Wyniki końcowe były następujące:
1 miejsce
SP 4 - Paweł Genczelewski, Tymoteusz Słodki, Antoni Węglikowski
SP 66 - Sylwia Synakiewicz, Patryk Golimowski, Kacper Misko
2 miejsce
SP 65 - Matylda Szulc, Natalia Olejniczak, Karolina German.
Gratulujemy zwycięzcom!
Organizator: Grażyna Chylak, Aleksandra Kaszowska
Za miesiąc czerwiec 2018
na obiady wpłacamy
w dniach 28.05 – 30.05.2018 na konto nr
57 1240 6452 1111 0010 4801 0633
kwotę 39 zł
(proszę w tytule przelewu wpisać imię, nazwisko i klasę dziecka)
Międzyszkolny Przegląd Sztuk Plastycznych Dzieci i Młodzieży
"JA, TY i Kultura".
Dnia 25 maja br. odbyło się uroczyste rozstrzygniecie w/w konkursu organizowanego przez MDK-5 w Bydgoszczy.
Spotkanie rozpoczęło się koncertem gitarowym przygotowanym przez uczestników sekcji gitarowej tejże placówki. Organizator p.Jan Zyśk przywitał przybyłych gości i przedstawił ideę konkursu oraz omówił prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na wystawie. Wśród laureatów tego konkursu znaleźli się nasi uczniowie:
1. Adam Narloch - kl. 4f - nagroda
2. Daria Arkuszewska - kl. 5e - wyróżnienie
3. Marta Sobczak - kl. 6e - wyróżnienie.
Nagrodę otrzymał także Jakub Dominiak z kl. 4e z pracowni plastycznej MDK- 5.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Gratulujemy!
Opiekun - Aleksandra Kaszowska
W piątek, dnia 25 czerwca na stadionie przy ul.Sielskiej w półfinałach wyścigów rowerowych „Czar 2 kółek” z klas IV-VI wzięło udział trzynastu uczniów z naszej szkoły. Do finałów ze złotym medalem zakwalifikowali się: Tymon Ziółkowski kl.5a, Konrad Poznań kl.6a, ze srebrnym medalem: Igor Sikora kl.6a, z brązowym medalem: Julia Sosnowska kl.6d.
Finały już wkrótce - w środę 30 maja. Trzymamy kciuki i wygranych rowerów.
Eliminacje Miejskiego Konkursu Wiedzy "Pociąg do sztuki".
Dnia 26 maja br. wzięliśmy udział w eliminacjach konkursu w ramach Miejskiego Projektu SZKOŁA OTWARTA I TOLERANCYJNA. Zakres wiedzy obejmował najwybitniejsze dzieła dawne i współczesne w dziedzinie: malarstwa, rzeźby, literatury. muzyki, filmu. Eliminacje miały formę testu internetowego Kahoot. Nasza drużyna w składzie alfabetycznym:
1. Sebastian Albrecht - 7b
2. Miriam Glina -7e
3. Estera Hoffman - 7e
4. Patrycja Hryń - 7e
5. Julia Kałuża - 7e
6. Adam Kaniecki - 7a
7. Amelia Kapsa - 7c
8. Mateusz Modliborski - 7d
9. Damian Pilarski - 7d
spisała się na medal !!!
Wszyscy dostali się do finału, który odbędzie się 30 maja br. na Gali Finałowej BUSH 2018.
Gratulacje! Życzymy powodzenia w rozgrywkach finałowych.
Opiekun: Aleksandra Kaszowska
W tym dniu uczniowie klas 4 – 7 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły oraz panią Monikę Wójcik-Musiał – pracownika naukowego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
W części warsztatowej uczniowie dowiedzieli się jak duże znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka mają te niewielkie owady. Ponadto poznali budowę anatomiczną zapylaczy.
W części praktycznej, uczniowie klas starszych wykonali „hotele” dla pszczół murarek z materiałów ekologicznych. W tym czasie młodsza grupa przygotowała grządkę z roślinami nektarodajnymi w otoczeniu naszej szkoły oraz nasadziła rośliny miododajne do pojemników balkonowych.
Tego dnia gościliśmy w naszej szkole uczniów Szkoły Podstawowej nr 65 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy, którzy chętnie włączyli się w nasze aktywne działanie.
Podsumowaniem pierwszego dnia projektu było nagrodzenie autorów prac wyróżnionych w konkursie plastycznym dla klas 4 – 6 pt. „Rośliny chętnie odwiedzane przez pszczoły” oraz konkursu graficznego dla klas 7 na najciekawszą ulotkę o tematyce ekologicznej chroniącej pszczoły.
Lista nagrodzonych poniżej:
KLASA 4
I miejsce- Aleksandra Kamińska 4d
II miejsce- Aleksandra Kwiatkowska 4d
II miejsce- Aleksandra Rybicka 4d/ SP 65
III miejsce- Maksymilian Wienskowski /OSW nr 2
wyróżnienie: Sebastian Kluszczyński /OSW nr 2
Aleksandra Żukowicz 4d
KLASA 5
I miejsce- Julia Złotowska /SP 65
II miejsce- Anna Stępnik 5e
III miejsce- Wiktor Michałowski kl.5a/ OSW nr 2
wyróżnienie: Ksawier Rutyna 5b /OSW nr 2, Róża Łodygowska 5b/OSW nr 2, Oliwia Świetlik kl.5b/ OSW nr 2
KLASA 6
I miejsce- Mateusz Kurek 6b
II miejsce- Mateusz Leszczyński 6b
KLASA 7
I miejsce- Ligia Karaszewska 7b
II miejsce- Wiktoria Małecka 7b
III miejsce- Dorota Mederska 7e
wyróżnienie - Radosław Frączek /OSW nr 2
W dniu dzisiejszym (24 maja) odbył się drugi etap projektu. Ponad 80 uczniów wzięło udział w warsztatach prowadzonych przez pszczelarza – pana Krystiana Banasia.
W trakcie tych zajęć uczniowie poznali strój i osprzęt bartnika, zobaczyli jak wygląda ul od środka, poznali ekologię pszczoły miodnej, dotknęli węzy, posmakowali pysznego miodu oraz własnoręcznie wykonali świeczki z pszczelego wosku. Naturalnie największą atrakcją była obserwacja żywych pszczół w przeszklonym ulu. Dzisiejsze zajęcia praktyczne były najbardziej emocjonującym przypieczętowaniem naszego projektu.
Projekt „Zostań przyjacielem PSZCZÓŁ” został zorganizowany dzięki funduszom uzyskanym w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego, wsparcia Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i wszystkim, którzy przybyli nam z pomocą w realizacji tego działania, które miało na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, uświadomienie uczniom znaczenia owadów zapylających, konieczności ich ochrony oraz propagowanie zasad zrównoważonego rozwoju wśród mieszkańców Bydgoszczy.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.
Marzenna Nalazek
Karolina Idzikowska
Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez SKPCEE - Arcydzieła z odpadów. Na konkurs napłynęło 256 prac z 40 placówek. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Kacper Misko z klasy 5a.
Opiekunem konkursu jest pani Grażynaz Chylak. Gratulujemy.
Warszawa, 18 maja 2018 r.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej
oraz klas II gimnazjum,
wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.
Pragnę przypomnieć, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Jednocześnie podkreślam, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.
Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub
3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum mogą ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. Pragnę podkreślić, że obie te grupy będą realizowały odrębne programy nauczania.
Szkoły i samorządy przygotowują się do przyjęcia od 1 września 2019 r. większej liczby kandydatów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby
sal lekcyjnych.
Przypomnę również, że postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:
W przypadku dodatkowych wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty. Od 1 września br. we wszystkich kuratoriach zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne, w których rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum uzyskają informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Ponadto od początku września 2018 r. pytania związane z naborem będzie można kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.
Ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje
po stronie samorządów. Odbywa się ono po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie
i gotowość współpracy z samorządami.
Zapewniam, że szkoły będą przygotowane na przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Mam nadzieję, że ich oferta edukacyjna spełni oczekiwania zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_2018.05.18_w_wersji_pdf.pdf
Wszyscy uczniowie klas 1-3 będą uczęszczali na jedną zmianę na zajęcia szkolne od września 2018 !