W sobotę 24.XI.2018 w SP 66 odbył się turniej szachowy w ramach ligi
międzyszkolnej. Na starcie stanęło 75 uczniów, którzy zostali podzieleni na
dwie grupy. Spośród uczniów naszej szkoły najlepiej zaprezentowała się Maria
Górny uczennica klasy 7e, która zajęła 4 miejsce w grupie B. W grupie A
Miłosz Murawski zajął 9 miejsce, Marek Górny z klasy 8b był 11-sty, a
Sebastian Albrecht również z klasy 8b zakończył zmagania na 17-sty miejscu.
W grupie B na 11 miejscu uplasował się Mateusz Niezgódka z klasy 8a, 15 był
Tymoteusz Lewandowski, 30 Michalina Albrecht.
GRATULUJEMY!
Zapraszamy do zakładki Album fotograficzny.
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Stowarzyszenie „66 - Piękniejsza-Radośniejsza” informuje, że naszym podstawowym celem jest remont szkolnego patio.
W efekcie wszystkich dotychczasowych działań zebraliśmy kwotę 40.000 zł.
Powierzchnia patio wynosi ok. 500 m2, a ceny zakupu tzw. „bezpiecznej nawierzchni” zaczynają się od:
- 95zł netto za m2 płyt SBR
- 140zł netto za m2 płyt EPDM
- 190zł netto za m2 nawierzchni wylewanej – w tym cena zawsze ustalana jest indywidualnie w zależności od projektu, skali trudności itp.
Do podanych cen należy doliczyć podatek, koszty przygotowania nawierzchni (wyrównania i dołożenia kostki) oraz położenia płyt. W chwili obecnej dwie niezależne firmy wykonują dla nas wycenę tych prac.
Wydaje się oczywiste, że zebrane środki nie będą wystarczające do pokrycia wszystkich wydatków, dlatego po otrzymaniu kalkulacji, zamierzamy wystąpić do Urzędu Miasta o dofinansowanie tego przedsięwzięcia.
Członkowie Stowarzyszenia SP66- Piękniejsza - Radośniejsza.
Wiktoria Świtała, uczennica klasy 8 b, wzięła udział w miejskim konkursie historyczno-plastycznym „Myśląc Niepodległa…” realizowanego w ramach grantu oświatowego Festiwal historyczny – w stulecie odzyskania niepodległości. Wykonana przez nią praca została dostrzeżona przez jurorów i zajęła III miejsce.
Międzyszkolna Liga Szachowa to największe przedsięwzięcie szachowe ostatnich lat w województwie kujawsko-pomorskim prowadzone w ramach projektu Edukacja przez szachy. Jest to indywidualny turniej szachowy, w którym zawodnicy reprezentują szkołę do której uczęszczają. W drugim turnieju jaki rozegrany został w Zespole Szkół Budowlanych wzięły udział 73 osoby.
Zawody podzielone są na dwa turnieje - Turniej A - dla zawodników od IV kategorii szachowej oraz Turniej B - dla debiutantów i zawodników z najniższą V kategorią szachową. W każdym turnieju prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja do lat 9, 13 i 18 osobno dla dziewcząt i chłopców. Na każdym turnieju do zdobycia jest więc 12 pucharów za pierwsze miejsca i 24 medale za drugie i trzecie. Sponsorami generalnymi są Eximo Project oraz Enea Operator. Sponsorami są także: Solbet, Mat-Bud Materiały Budowlane, Pro-Serwis i W7 Konsulting. Projekt także dofinansowano ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.
Międzyszkolna Liga Szachowa w roku szkolnym 2018/2019 składa się z cyklu 10 turniejów rozgrywanych raz na miesiąc. Każdy turniej punktowany jest osobno, ale prowadzona jest także punktacja generalna oraz drużynowa szkół. Na zakończenie, w czerwcu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe (telewizory, drukarki, sprzęt elektroniczny, sprzęt szachowy, itp.).
Nowatorskim pomysłem jest losowanie przy pomocy autorskiej aplikacji Koło Fortuny zaproszeń do Kina Helios, Teatru Polskiego, Filharmonii Pomorskiej, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Family Parku, Salonu Wirtualnej Rzeczywistości i Salonu kosmetyki samochodowej Kuson Detailing wśród wszystkich uczestników turnieju.
Patronatem Honorowym Ligę objął m.in. Prezydent Miasta Bydgoszczy, Marszałek Województwa, Powiat Bydgoski i Powiat Toruński oraz Polski Związek Szachowy i Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy a także Pomorska-Kujawska Izba Budownictwa i Posłowie na Sejm Tomasz Lenz i Piotr Król i Ewa Kozanecka.
Pomysłodawcą jest Arkadiusz Matczyński, prezes Międzyszkolnej Ligi Szachowej a prywatnie ojciec 13 letniego Mariusza grającego w szachy. Zawody organizuje wraz z Karolem Jarochem, zawodnikiem z tytułem mistrza szachowego i trenerem szachowym. Partnerem projektu jest także Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.
W turnieju mogą wziąć juniorzy w wieku od 6 do 18 lat z całego województwa a nawet Polski. Z uwagi na rosnące zainteresowanie dopuszczani są także młodsi zawodnicy, uczęszczający do przedszkoli.
Wpisowe do każdego turnieju wynosi tylko 10zł.
Wszelkie informacje znajdują się na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl
Zawody rozpoczynają się zawsze o godzinie: 10.00. Zapisy prowadzone są za pomocą strony internetowej.
W każdych zawodów jest robiona relacja, wraz ze zdjęciami a nawet filmami dostępnym na kanale YouTube.
Do projektu przyłączają się nie tylko znane firmy, ale także osobowości. W powołanym Komitecie Honorowym przewodniczącym jest Jacek Rutkowski - prezes firmy Mat-Bud Materiały Budowlane a wśród członków oprócz prezesów i dyrektorów sponsorów i partnerów projektu są także piosenkarz i kompozytor Czesław Mozil, trzykrotny Mistrz Świata w rzucie młotem Paweł Fajdek i Mistrz Świata i Europy w zapasach Andrzej Supron.
Na turniejach pojawiają się także osoby z życia publicznego, jak np. Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski czy Poseł na Sejm RP Ewa Kozanecka. W trakcie turniejów pojawiają się także dodatkowe atrakcje, jak np. koncerty zaproszonych zespołów.
Organizatorzy cały czas starają czymś zaskoczyć, nie tylko na samych turniejach. Podczas trasy promującej najnowszą książkę Pawła Fajdka w C.H. Plaza w Toruniu doszło do przyłączenia się mistrza do Komitetu Honorowego a już 14 listopada C.H. Focus w Bydgoszczy zorganizowana została pokazowa partia szachów błyskawicznych między Pawłem Fajdkiem a zawodnikiem uczestniczącym w Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Nazwa projektu Edukacja przez szachy jest zdecydowanie adekwatna do tego co się w nim dzieje.
W planach jest także zorganizowanie pojedynku miast, dlatego też organizatorzy zachęcają do przyłączenia się juniorów także z Torunia i okolicznych miejscowości. Obecnie jednak dominującą liczbą graczy są osoby z Powiatu Bydgoskiego, chociaż już także przyjeżdżają zawodnicy z Gniezna. Jeśli więc potraficie grać w szachy to zachęcamy do wybrania się na zawody, zarówno debiutantów, jak i szachistów z kategoriami. Najbliższy turniej jest w SP 66 w Bydgoszczy (Fordon), a kolejny w grudniu w Górsku.
Terminarz zawodów:
I runda – 22 września - Szkoła Podstawowa w Łochowie, ul. Wierzbowa 2, Łochowo
II runda – 13 października – Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy
III runda – 24 listopada – Szkoła Podstawowa nr 66 w Bydgoszczy
IV runda – 15 grudnia – Szkoła Podstawowa w Górsku, ul. Szkolna 2, 87-134 Zławieś Wielka
V runda – 5 stycznia 2019r. – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
VI runda – 2 lutego 2019r. – Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach, ul. Czysta 1A
VII runda - 2 marca 2019r. – IX Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy
VIII runda – 6 kwietnia 2019r. - Family Park, ul. Fordońska 246, Bydgoszcz
IX runda – 11 maja 2019r. - Szkoła Podstawowa w Górsku, ul. Szkolna 2, 87-134 Zławieś Wielka
X runda – 15 czerwca 2019r. – Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
Dnia 18,19 i 20 grudnia odbędzie się próbny egzamin dla klas ósmych.
Dzień 21 grudzień będzie dniem wolnym zamiast 24 kwietnia 2019 r. ze względu na remont sal lekcyjnych na II piętrze szkoły.
Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu zostaną przekazane Rodzicom na zebraniach przeprowadzonych w grudniu 2018r.
Świetlica szkolna organizuje zbiórkę darów dla dzieci z Domów Dziecka.
Jeśli masz: zabawki, gry, maskotki, książki, którymi chciałbyś podzielić się i jednocześnie sprawić innym wielką radość – przynieś upominki do świetlicy, a my zawieziemy je dzieciom.
Czekamy na Wasze dary do 14 grudnia 2018 roku.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, który obchodzimy 20 listopada.
W czwartek 15 listopada 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Komunikacyjny dla uczniów klas 2. Tematem przewodnim było „bezpieczeństwo na drodze”. Zmagania 3-osobowych drużyn oceniali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz -Fordon. I miejsce zajęła klasa 2c , którą reprezentowali: Kornelia Gwizdała, Kacper Jeziorski i Szymon Porażyński. II miejsce klasa 2b, którą reprezentowali : Zuzanna Lang, Wiktoria Węsierska i Tymon Kierzkowski. Natomiast III miejsce zajęła klasa 2d, którą reprezentowały: Monika Cichańska, Kalina Kaźmierczak i Julia Kużawa. Gratulujemy!
Alina Karczyńska i Aleksandra Michniewska
Co robią uczniowie i nauczyciele w piątek wieczorem? Jedni na pewno odpoczywają po tygodniu ciężkiej pracy, ale Samorząd Uczniowski i jego opiekunowie spędzają noc w szkole. Dokładnie z 9 na 10 listopada postawiliśmy na integrację SU - i spędziliśmy całą noc w szkole. Wszyscy punktualnie stawiliśmy się o 20.00 w piątek ze świetnymi humorami, uśmiechem na ustach i rozpoczęliśmy z impetem przygotowania do tej niesamowitej przygody. Czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zaczęliśmy od podziału na trzy grupy (każda ze swoim opiekunem po całej szkole szukała kopert z dziesięcioma zadaniami - dzięki temu poznaliśmy wszystkie zakamarki naszego budynku) i rozwiązywaliśmy logiczne łamigłówki. Zmęczeni poszukiwaniami znaleźliśmy czas na posiłek - pizzę! Po chwili odpoczynku i kubku ciepłej herbaty wystartowaliśmy w zawodach sprawnościowych (bitwie na poduszki czy wyścigu w śpiworach - w zależności od upodobań) zgodnie z zasadami fair play. W ramach odpoczynku obejrzeliśmy film, ale znaleźliśmy także czas na krótką drzemkę. To była niezapomniana noc i oby powtórzyła się za rok - w końcu będzie trzeba przywitać nowe twarze w SU!
Zapraszamy do zakłądki Album fotograficzny.
Opiekunowie: Natalia Miedziejko, Karolina Idzikowska, Monika Noskoau, Rafał Kuzimski
Nasz szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akacji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na sali gimnastycznej wspólnie klasy 0-8 zaśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy. Zapraszamy do zakładki Album fotograficzny.
W miniony weekend uczniowie klasy sportowej 5a wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Ręcznej w Brodnicy. Nasz zespół odniósł zwycięstwo w spotkaniach z Gdańskiem, Choceniem, Brodnicą II. Mecz z pierwszym zespołem gospodarzy zakończył się remisem. Nie stanowiło to jednak przeszkody do tego, aby odnieść sukces w turnieju i zająć zaszczytne I miejsce! Ponadto Jakub Kociński został wybrany przez trenerów i organizatorów do „najlepszej 7” turnieju!
Wielkie gratulacje dla całego zespołu!
Dzień 12.11.2018 roku (poniedziałek) jest dniem wolnych od wszystkich zajęć szkolnych. Tego dnia świetlica szkolna jest nieczynna.
Szanowni Państwo,
w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.
Prosimy o zapoznanie się z poniższym listem Pani Minister.
2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf
Dnia 07.11 odbył się Szkolny Konkurs recytatorski "Brzechwolandia". Udział wzięło dziewiętnastu uczestników z klas I-III. Wszystkie dzieci znakomicie poradziły sobie z tym trudnym zadaniem, doskonale opanowując tekst oraz interpretując wiersze. Zwycięzcą została Hanna Karpińska z klasy IIIa i to ona reprezentować będzie naszą szkołę na konkursie międzyszkolnym.
Gratulujemy!!!!
Dnia 7 listopada br. w Szkole Podstawowej Nr 45, w Bydgoszczy odbyła się Wieczornica z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Uroczystość była podsumowaniem działań w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego realizowanego przez w/w placówkę. W części oficjalnej spotkania nastąpiło wręczenie nagród w przeprowadzonych wcześniej konkursach. Nie zabrakło także programu artystycznego, wspólnego śpiewania i quizu historycznego. W konkursie plastycznym pod w/w tytułem nasi uczniowi otrzymali nagrody indywidualne i wyróżnienia. Oto oni: Patrycja Hryń - II miejsce, JuliaSosnowska - III miejsce, wyróżnienia: Wiktoria Kocińska, Miłosz Srokowski, Anna Gutowska, Mateusz Kurek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Aleksandra Kaszowska
Logopeda szkolny - Małgorzata Nosowska nieobecna do odwołania.
Płatności za obiady należy dokonywać wyłącznie w postaci przelewu na rachunek bankowy Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi o numerze:
57 1240 6452 1111 0010 4801 0633
Wpłaty należy dokonać w dniach 29 - 31. 10. 2018
Kwota - 60 zł
Szanowni Państwo,
pracownicy oświaty nie tylko przekazują wiedzę i kształtują kompetencje społeczne, często stają się również powiernikami młodych ludzi – ich przyjaciółmi i nierzadko jedynymi dorosłymi osobami, którym dzieci ufają i na które mogą liczyć. Niekiedy muszą zmierzyć się z problemami, których nie chcieli lub potrafili rozwiązać rodzice. Najmłodsi potrzebują mądrych przewodników po świecie i zasadach nim rządzących, dlatego tak ważny jest czas poświęcony dziecku, wsłuchanie się z uwagą w jego głos i odpowiadanie na jego potrzeby. Każde dziecko jest inne i potrzebuje zindywidualizowanego podejścia, dostosowanego do jego możliwości, umiejętności i potrzeb. Jedynie takie działanie zapewni najmłodszym pełny i harmonijny rozwój.
Szczególnie dzisiaj – w obliczu reformy edukacji – uczniowie potrzebują wyjątkowego wsparcia i zrozumienia. Wierzę, że nie zabraknie Państwu siły i determinacji, aby pomóc dzieciom przetrwać ten trudny dla nich okres. To od nas dorosłych zależy jak je przygotujemy do dorosłego życia i czy wyposażymy we wszystkie potrzebne umiejętności.
W tym ważnym i uroczystym dniu, pośród podziękowań i życzeń, proszę również o refleksję nad kondycją polskiej szkoły i jakością oferowanego uczniom wsparcia edukacyjnego i wychowawczego. Proszę pamiętać, że każdy z Państwa w swoim najbliższym otoczeniu, korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia, może niejednokrotnie zrobić więcej dla dziecka niż wynika to z ustalonych prawem powinności.
Z całego serca dziękuję Państwu za zaangażowanie, cierpliwość i codzienny trud, jaki wkładacie w proces kształtowania młodych ludzi oraz rozbudzanie w nich ciekawości świata. Życzę satysfakcjonującej pracy z dziećmi i młodzieżą, siły oraz wielu powodów do radości z podejmowanych działań.
Z wyrazami szacunku,
Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka
http://brpd.gov.pl/sites/default/files/list_na_dzien_edukacji_narodowej.pdf
Członkowie stowarzyszenia „SP 66 PIĘKNIEJSZA–RADOŚNIEJSZA” zapraszają wszystkich Państwa do wzięcia udziału w III edycji jesienno-zimowej „Giełdy Mam”, która odbędzie się 11.10.2018r. w budynku naszej szkoły, w godzinach 17.00-19.00.
„Giełda mam” to okazja do sprzedaży oraz zakupu ubrań, z których dziecko już wyrosło, zabawek, gier i wielu innych rzeczy, już naszym pociechom niepotrzebnych.
Każdy sprzedający w dniu przyjścia na giełdę powinien wnieść symboliczną opłatę na rzecz stowarzyszenia w wysokości 5 zł za stolik. Organizatorzy zobowiązują się do ustawienia i uprzątnięcia ławek. W celu rezerwacji stolika prosimy o kontakt do 08.10 – tel 665-789-928, 662-283-813, 693-630-184.
Kupujący wchodzą za darmo!
Podczas giełdy czynna będzie kawiarenka, w której za symboliczne kwoty będzie można zakupić ciasta (upieczone przez naszych nauczycieli) oraz napić się kawy, czy herbaty.
W ramach Miejskiego Projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna nasza szkoła wzięła udział w/w grze. Pełen opis gry znajduje się na stronie internetowej www.otwarta.bydgoszcz.pl.
Zabawa odbyła się na Wyspie Młyńskiej dnia 28 września br. Nasza drużyna z klasy VIII a w składzie: Wiktoria Ciechacka, Katarzyna Charszlak, Hubert Czaja, Szymon Ciechacki i Bogusz Paradowski z wielkim entuzjazmem rozpoczęła grę. Zajęliśmy 10 miejsce. Dziękujemy za dzielną rywalizację drużynową.
Gratulacje!
Opiekun: Aleksandra Kaszowska