Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
    ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 3
    85-796 Bydgoszcz
  • (052) 344 35 85
Sobota 27.06.2026

KALENDARZ

Wiadomości

  • HARMONOGRAM PROGRAMU REKREACYJNEGO (atrakcje) NA BYDGOSKICH PÓŁKOLONIACH 2026

    PROWADZONYCH PRZY SP 66 w Bydgoszczy W TERMINIE – 29.06.2026 – 03.07.2026

    WAŻNE!

    Obowiązkowe zebranie z rodzicami odbędzie się w poniedziałek 29.06.2026r. o godz. 7.30.
    Spotkanie odbędzie się na holu przy dyżurce. Będą rozdawane i podpisywane na miejscu zgody dotyczące samodzielnego powrotu do domu oraz udziału w zajęciach kynoterapeutycznych.

    Kierownik półkolonii Ewa Chojnacka

    Harmonogram atrakcji:

    DZIEŃ 1 - poniedziałek

  • Klasa 8 - odbiór zaświadczeń

    Odbiór zaświadczeń wyników egzaminów klas VIII odbędzie się 3 lipca 2026 w sekretariacie naszej szkoły w godzinach 8.30- 14.00.

    Dokument uczeń odbiera osobiście. W sytuacjach losowych może to zrobić upoważniona osoba - należy wówczas wypełnić upoważnienie (w załączniku).

    upowaznienie_do_dok.doc

  • Z radością informujemy, że otrzymaliśmy certyfikat ukończenia programu „Przyjazna Edukacja”, realizowanego w okresie od grudnia 2025 r. do czerwca 2026 r.

    To wyróżnienie od Fundacjii Emic jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w tworzenie szkoły otwartej, przyjaznej i wspierającej wszystkich uczniów – niezależnie od ich pochodzenia czy doświadczeń. 💙🌍

    Dziękujemy koordynatorkom programu – pani Natalii Miedziejko i pani Kamili Glamowskiej – za zaangażowanie oraz wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wspólnie tworzą społeczność opartą na wzajemnym szacunku, integracji i współpracy.

  • W tym roku szkolnym 24 uczniów z klas 1-3 z naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON - z języka angielskiego. Wśród dziewięciu pierwszoklasistów, którzy podjęli to wyzwanie aż siedmioro uzyskało tytuł laureata. Najwyższy wynik osiągnęła Maja Kolanowska, która zajęła drugie miejsce w Polsce! Z niecierpliwością czekaliśmy na przesyłkę z nagrodą dla Mai, ale w końcu w przedostatni dzień roku szkolnego dotarła do nas i mogłyśmy ją wręczyć 😊
    Wszyscy uczestnicy otrzymali również dyplomy uczestnictwa. Serdecznie gratulujemy!!!

  • Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026

    Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26.06.2026r. na dużej sali gimnastycznej.

    Klasy 1-3 oraz oddział przedszkolny godzina 8.30.

    Klasy 4-7 godzina 10.00.

    Klasy 8 godzina 12.00.

    Zapraszamy!

  • Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w Terenie”.

    Celem projektu było promowanie edukacji poza murami szkoły, rozwijanie aktywności uczniów oraz zachęcanie do odkrywania świata poprzez bezpośrednie doświadczenia i obserwacje. W trakcie realizacji projektu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, które pozwoliły im zdobywać wiedzę w ciekawy i angażujący sposób.

    Uzyskany certyfikat jest potwierdzeniem realizacji działań projektowych oraz dowodem na to, że nauka może odbywać się wszędzie – nie tylko w szkolnej ławce.

  • Nasza szkoła została wyróżniona Tarczą Solidarności w ramach I edycji Szkolnej Ligi Empatycznej.

    To jednak nie wszystko!

    SP 66 zdobyła również nagrodę za najciekawszą realizację zadania „Mapa szkolnej oazy” spośród wszystkich uczestniczących szkół.

    Aby zdobyć Tarczę Solidarności, należało wykonać przynajmniej sześć kreatywnych zadań - m.in. filmy, zdjęcia, interaktywne mapy - za które odpowiedzialna była koordynatorka akcji w szkole - pani Natalia Miedziejko.

    Dziękujemy wszystkim uczniom - szczególnie klasy 5b - którzy aktywnie włączali się w działania promujące życzliwość, otwartość i solidarność.

  • Z radością informujemy, że w najbliższy poniedziałek w naszej szkole odbędzie się turniej Football3 Changemakers.

    W turnieju wezmą udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności sportowe, budować relacje oraz uczyć się współpracy i wzajemnego szacunku.

    Życzymy wszystkim drużynom powodzenia oraz niezapomnianych wrażeń!

    Do zobaczenia na boisku!

    J. Rychcik, E. Wardowska, D. Żmijewska

  • Sukces Aktywnych Błękitnych SP66

    Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie 3 najbardziej zaangażowanych placówek w kraju realizujących program „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!

    To dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że wspólne działania na rzecz edukacji ekologicznej, ochrony zasobów wodnych oraz kształtowania postaw odpowiedzialności za środowisko mają ogromną wartość.

    W nagrodę szkoła otrzymała platynowy certyfikat oraz zestaw - grę do zajęć rekreacyjnych.

    W tegorocznej edycji uczestniczyło 518 placówek z całej Polski, w tym 30 szkół z województwa kujawsko- pomorskiego. Szkolnym koordynatorem programu była Pani Małgorzata Małaczyńska, która otrzymała tytuł Ambasadora Programu Aktywni Błękitni Szkoła Przyjazna Wodzie.

  • 11 czerwca 2026 r. uczniowie naszego Koła Robotycznego wzięli udział w kolejnych warsztatach z zakresu sztucznej inteligencji na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

    Podczas intensywnych, czterogodzinnych zajęć uczestnicy nie tylko poznawali praktyczne zastosowania AI, ale również stworzyli własne gry komputerowe w języku Python! 🎮🐍

    Biorąc pod uwagę, że w warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 4., 6. i 7., to naprawdę imponujące osiągnięcie. Ogromne zaangażowanie, kreatywność i otwartość na nowe technologie po raz kolejny pokazały, że przyszłość należy do nich! 🚀

  • 9 czerwca 2026 roku trzy reprezentacje trzecioklasistów z fordońskich szkół zmierzyły się w konkursie polonistycznym „Abecadło z pieca spadło, czyli ucz się języka polskiego”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami językowymi różnego typu współpracując w zespołach. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Muňoz Trejo z kl.3b, Lena Szczecińska z kl.3d oraz Mateusz Stolarczyk z kl.3c. Mimo tego, że w naszym zespole zabrakło jednej osoby, to i tak udało nam się zwyciężyć – to naprawdę wielki sukces!
    Brawo!!!

  • Uczniowie klasy 5C na zajęciach technicznych wzięli udział w ciekawych zajęciach kulinarnych, podczas których poznawali smaki różnych kuchni świata. Wspólnie przygotowywali sushi, gotowali spaghetti oraz komponowali własne hamburgery.

    Podczas warsztatów dzieci uczyły się zasad bezpiecznej pracy w kuchni, współpracy w grupie oraz estetycznego podawania potraw. Zajęcia były nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale także do świetnej zabawy i rozwijania kulinarnych pasji. To był dzień pełen smaków, kreatywności i niezapomnianych wrażeń.

  • 11 czerwca br. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Gali Football3 Changemakers 2026 w Gdańsku. Udział w wydarzeniu był zwieńczeniem kilkumiesięcznego zaangażowania uczniów oraz nauczycielek klas 1-3 w realizację zajęć wychowania fizycznego metodą Fotball3, która łączy grę w piłkę nożną z elementami edukacji społecznej, komunikacji i współpracy.

    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

    J. Rychcik, E. Wardowska

  • 10 marca br. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Wśród nagrodzonych znalazło się aż sześcioro uczniów naszej szkoły!

    Tytuł LAUREATA II miejsca zdobył:

    • Antoni Wesołowski - kl. 3b

    Tytuł LAUREATA III miejsca uzyskali:

    • Lena Kwiatkowska - kl. 2b

    • Julia Drozd kl. - 2c

    • Krzysztof Talaśka - kl. 2d

    • Zuzanna Rudnikowska - kl. 2e

    • Olaf Żech - kl. 2e

    Serdecznie gratulujemy!!!

    Koordynatorzy konkursu: E. Wardowska, A. Szczur, M. Gatza

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
    ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 3
    85-796 Bydgoszcz
  • (052) 344 35 85

Galeria zdjęć